Квитки для незрячих пасажирів

Малий герб УкраїниМіністерство інфраструктури України

Державна адміністрація залізничного транспорту

Укрзалізниця

04.03.2015р                                                                      №ЦЦЛ-6/116

 

Харківська міська громадська організація інвалідів

«Соціально-реабілітаційний центр незрячих»

вул. Світла, 29а м. Харків, 61129

Шановний Сергію Дмитровичу!

Державна адміністрація залізничного транспорту України розглянула Ваше звернення від 02.02.2015 №4 до Міністерства інфраструктури України щодо доступності залізничного транспорту для інвалідів, зокрема з вадами зору і повідомляє наступне.

Щодо придбання пільгових квитків для інвалідів через веб-сайт "Укрзалізниці".

Для забезпечення можливості придбання пільгових квитків для інвалідів через веб-сайт "Укрзалізниці" та його адаптації для осіб із вадами зору, "Укрзалізницею" розпочато роботу з Міністерством соціальної політики України у напрямку запровадження технології перевірки дійсності документу, що дає право на пільгу, по інформації з Централізованого банку даних з проблем інвалідності. Перевірка дійсності документу, що дає право на пільгу, забезпечить можливість оформлення та оплати пільгового електронного квитка на веб-сайті "Укрзалізниці". Повідомляємо що 04.02.2015 відбулася перша нарада робочої групи з реалізації програми придбання пільгових проїзних документів для осіб з інвалідністю через офіційний веб-сайт Укрзалізниці.

Щодо ситуації з придбання залізничних квитків, про яку йдеться у Вашому зверненні.

Згідно вказівки Укрзалізниці від 11.11.2014 № ЦЛ-11/529 оформлення проїзних документів для пасажирів з інвалідністю здійснюється з броні G 22. При відсутності можливості оформлення з броні, місця запитуються в інформаційно-розпорядчому відділі пасажирської служби і оформлення проїзних документів здійснюється по виду робіт Р 15.

 

Директор (з організації пасажирських перевезень)             В.О.Міхієнко


Нагадуємо, що 02.02.2015 р Харківська міська громадська організація інвалідів "Соціально-реабілітаційний центр незрячих" направила Відкритий лист міністру інфраструктури щодо проблем з придбанням квитків на нижні місця для незрячих пасажирів. Вище наведена витримка з відповіді ДАЗТ Укрзалізниця щодо порядку бронювання таких квитків, а також перспектив придбання їх в Інтернет. Відповідь наведено не повністю, з неї вилучені приватні деталі: хто і як був покараний за результатами розслідування за нашою заявою тощо. Хочемо також звернути увагу на деталі, що не потрапили в офіційну відповідь, проте озвучені на переговорах з чиновниками відомства. Квитки на нижні місця можна купувати в будь-якій касі продажу залізничних квитків!

В цілому, ми залишилися задоволені результатами нашого звернення до Міністра і що послідувала реакції. Справа не в покаранні винних, а в чіткій відповіді щодо порядку придбання квитків для незрячих пасажирів на нижні місця і обіцянці швидкої реакції на сигнали про порушення в цій сфері. Також ми дуже розраховуємо на те, що буде доведена до логічного кінця робота по забезпеченню можливості придбання пільгових квитків для інвалідів через Інтернет.