Ремонт і обслуговування друкарських машин, шрифтом Брайля Tatrapoint і Perkins для незрячих

У світі існує два основних виробника механічних друкарських машин шрифтом Брайля для сліпих людей. Це американська компанія Perkins Solutions і словацька компанія SVEC a SPOL. Словацькі машинки більш легкі, мають модифікації для регулювання відстані між клавішами, різну ширину каретки, що дозволяє друкувати з максимальним розміром паперу А4 або старим стандартом брайлівського паперу шириною до 37 мм. Найголовнішою перевагою словацьких машин Tatrapoint є більш низька ціна, приблизно в 1,5 рази дешевше американських машин Perkins.

Друкарська машина TatrapointЯк відомо, за все потрібно платити, в тому числі і за знижену вартість словацьких друкарських машин Tatrapoint. Дана конструкція має декілька не дуже надійних вузлів, які витримують експлуатаційне навантаження в нормальних умовах протягом 3-5 років і більше, але можуть вийти з ладу при необережному поводженні з друкарською машинкою - тим більше - її падінні. В цьому випадку, рухома частина машинки - каретка, під впливом своєї ваги і прискоренням, ламає сполучні пластини з шестерінками, які з'єднують коретку з машиною. Також при цьому висипаються кульки, які використовуються для плавного переміщення каретки по принципу спрощеного підшипника. Заміна даних деталей і установка кульок є нетривіальним завданням для недосвідчених техніків-інженерів без спеціальних навичок і пристосувань. До того ж, більшість деталей, не рахуючи пружинок, є досить складними для виготовлення, їх необхідно отримувати у виробника за відповідну плату і доставляти в Україну.

Є ще одна неприємна для користувачів словацьких машинок річ. Формально, гарантія поширюється на всі види заводського браку і поломки, не пов'язані з неправильною експлуатацією друкарських машин. Але по факту, практично всі поломки, які трапляються з машинами, визнаються виробником не гарантійними, пов'язаними з неправильною експлуатацією або зносом в процесі експлуатації. Складно дорікнути виробнику в нечесності, адже дійсно машини працюють багато років при акуратному поводженні, але варто, наприклад, підняти машинку Tatrapoint за каретку, вдарити машинку об щось або впустити, з величезною ймовірністю ламаються відповідні деталі і вилітають кульки. При цьому ніяких видимих ​​пошкоджень машинки, вм'ятин, подряпин і так далі не видно. Виробник не може підтвердити або спростувати факт неправильної експлуатації і завжди приймає рішення про платність ремонту.

Друкарська машинка PerkinsЩо стосується американських машин Perkins, в цьому плані вони значно надійніше. Існують легенди, що одного разу машинку Perkins упустили на сходах і вона стрімголов скотилася вниз, стрибаючи по східцях. Яке ж було здивування користувачів, коли вони переконалися, що машинка Perkins залишилася, проте, в робочому стані. Ми нікому не радимо перевіряти дану історію емпірично, такі випробування ніколи не йдуть на користь навіть найнадійнішій техніці. Однак можемо визнати, що конструкція машин Perkins дійсно є більш надійною і не має яскраво виражених слабких місць.

Вартість ремонту словацьких машин Tatrapoint

Вартість ремонту залежить від переліку деталей, які вимагають заміни, а також від трудомісткості роботи інженера. Щоразу вартість формується після огляду і розбирання машини. Для прикладу, профілактика друкарської машини Tatrapoint, яка була в експлуатації близько 4 років, без заміни пластин але з ручною роботою щодо усунення зносу гребінки і механізму переміщення каретки назад, обійшлася клієнту 600 грн.

Вартість ремонту друкарських машин Perkins

Що стосується машин Perkins, вони також потребують профілактики, чищення і змащення, навіть ремонту при тривалій експлуатації. Вартість такого обслуговування без заміни деталей становить 800 грн.