17.12.2014 "прищеплення" для волонтерів

Днями зателефонувала дівчина, запропонувала безкоштовно зробити для нас сайт Центру. Ми відмовилися, оскільки основне завдання - інформування незрячих про нашу діяльність, контакти, виконує і ця сторіночка. Вирішили, що не варто напружувати людей і погоджуватися на їх пропозицію допомоги тільки тому, що це для нас безкоштовно. Тоді дівчина, яку звуть Ірою, уточнила про поточний стан справ Центру, чому один з телефонів не відповідає і т.д. На наступний день нам знову передзвонили, уточнили реквізити та перерахували на рахунок 1000 гривень від декількох співробітників якоїсь фірми.

ІрО, якщо Ви раптом знову зайдете на нашу сторінку, ми хочемо щоб Ви прочитали і зрозуміли, наскільки нам важливо те, що трапилося. Гроші нам дуже потрібні, тому що весь рік працювали безкоштовно, виключно на волонтерських засадах без зарплати і, навпаки, змушені були витрачати власні гроші. Ваша допомога дозволить, нехай не повністю, але скоротити заборгованість по оренді приміщення та комуналці, перевівши її статус з безнадійної в потенційно погашається. Але для нас навіть не це головне.

За цей рік часто приходили до висновку, що все, чим ми займаємося, абсолютно нікому не потрібно, крім нас самих і, звичайно, незрячих харків'ян, яким ми забезпечували супровід в місті, навчали роботі на ПК з голосовими програмами, надавали інші види допомоги. Ми розуміємо все - проблеми держави, проблеми міста, але чомусь права сліпих людей, гарантовані в Конвенції про права інвалідів, реалізуються завдяки безкоштовній щоденній роботі таких же інвалідів? Ці думки, це усвідомлення забирало у нас сили і бажання працювати. Хотілося послати все "на фіг" і працювати для себе, своєї родини, як робить більшість розсудливих людей! Ваш вчинок - допомога, надана навіть без нашого прохання, без нашого звернення до вас, є досить ефективним "щепленням" від таких думок. Ми не тільки отримали гроші, а й відчули ваше плече, зрозуміли, що ми не одні, що комусь це теж небайдуже, що він теж готовий чимось жертвувати разом з нами, допомагати. Спасибі Вам, Іро!