Зустріч з директором державної служби зайнятості

17 квітня у харківському обласному центрі зайнятості відбулася зустріч роботодавців з директором Державної служби зайнятості Ярославом Кашубою. Новий очільник служби розповів про свої наміри оптимізувати роботу центрів зайнятості таким чином, щоб їх допомога та послуги були максимально наближені і зручні для кожного безробітного громадянина чи працедавця.

Присутні на зустрічі керівники великих промислових підприємств Харківщини подякували Володимиру Леонідовичу Міненку, директору харківського обласного центру зайнятості за плідну і наполегливу роботу, ефективну співпрацю, а до Ярослава Кашуби промисловців  звернулися із питань роз витку галузі машино і літакобудування, недосконалості механізмів стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць.

Наприкінці зустрічі слово передали президентові громадської організації інвалідів «Соціально-реабілітаційний центр незрячих» Сергію Москальцю. У своєму виступі Сергій Дмитрович розповів про започаткування у місті Харкові служби супроводження незрячих у далекому вже 2008 році. На той час це був унікальний проект не лише для України, але й для багатьох країн Європи, коли до роботи з незрячими людьми залучаються безробітні громадяни. Сергій подякував керівникам обласного та міського центрів зайнятості за постійну підтримку і розуміння значимості соціальної послуги, що надається завдяки цій співпраці. Між іншим, він звернувся до Ярослава Кашуби з пропозицією про відзначення вказаних керівників, які безумовно на це заслуговують.

Другою темою виступу Москальця стала тема датування створення нових робочих місць, зокрема, для інвалідів. Справа у тому, що на відміну від правил п’ятирічної давнини, зараз дотація на створення нових робочих місць надається працедавцю не в повному об’ємі фонду оплати праці, а лише у частині розміру єдиного соціального платежу. Таким чином, якщо нове робоче місце створюється для здорової людини, допомога держави приблизно складає 30% від фонду оплати праці. А от якщо робоче місце створюється для інваліда, насамперед – першої групи, який потребує сторонньої допомоги, прилаштування робочого місця, особливих умов техніки безпеки і таке інше, допомога держави складає всього 7%, бо єдиний податок для цієї категорії громадян становить не 40-45%, а приблизно 8%. Чи буде роботодавець заради компенсації 7% фонду оплати праці, заморочуватись із працевлаштуванням безробітного інваліда на нове робоче місце? Ні, не буде – сам відповідає Москалець. У цьому випадку, держава не лише не стимулює працедавця до створення нових робочих місць для інвалідів і передовсім - незрячих, а й фактично займається їх дискримінацією.

На останнє, Сергій Дмитрович розворушив публіку своїм закликом не сплачувати виплати по безробіттю тим, хто реально не шукає і не прагне роботи. Він згадав, що навіть римські легіони між здійсненням походів і завоювань, будували дороги. Чому ж в Україні понад 5 мільярдів витрачається на «вирощування трутнів»? Зараз завдяки сучасним технологіям, анкетуванню та єдиній базі служби зайнятості, на реальний пошук роботи достатньо витрачати годину на тиждень, а в решту часу – можна будувати дороги чи прибирати місто. На зауваження Ярослава Кашуби, що на це не підуть профспілки, Сергій висловив переконання, що у профспілках такі ж українці, їм також потрібні гарні дороги і прибрані міста, вони також не хочуть вирощувати за державний кошт нових дармоїдів. Цю ідею гаряче підтримала Алла Орестівна Коваленко, директор харківської бісквітної фабрики та інші присутні.