Зустріч з директором державної служби зайнятості

17 квітня у харківському обласному центрі зайнятості відбулася зустріч роботодавців з директором Державної служби зайнятості Ярославом Кашубою. Новий очільник служби розповів про свої наміри оптимізувати роботу центрів зайнятості таким чином, щоб їх допомога та послуги були максимально наближені і зручні для кожного безробітного громадянина чи працедавця.

Присутні на зустрічі керівники великих промислових підприємств Харківщини подякували Володимиру Леонідовичу Міненку, директору харківського обласного центру зайнятості за плідну і наполегливу роботу, ефективну співпрацю, а до Ярослава Кашуби промисловців  звернулися із питань роз витку галузі машино і літакобудування, недосконалості механізмів стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць.

Наприкінці зустрічі слово передали президентові громадської організації інвалідів «Соціально-реабілітаційний центр незрячих» Сергію Москальцю. У своєму виступі Сергій Дмитрович розповів про започаткування у місті Харкові служби супроводження незрячих у далекому вже 2008 році. На той час це був унікальний проект не лише для України, але й для багатьох країн Європи, коли до роботи з незрячими людьми залучаються безробітні громадяни. Сергій подякував керівникам обласного та міського центрів зайнятості за постійну підтримку і розуміння значимості соціальної послуги, що надається завдяки цій співпраці. Між іншим, він звернувся до Ярослава Кашуби з пропозицією про відзначення вказаних керівників, які безумовно на це заслуговують.

Другою темою виступу Москальця стала тема датування створення нових робочих місць, зокрема, для інвалідів. Справа у тому, що на відміну від правил п’ятирічної давнини, зараз дотація на створення нових робочих місць надається працедавцю не в повному об’ємі фонду оплати праці, а лише у частині розміру єдиного соціального платежу. Таким чином, якщо нове робоче місце створюється для здорової людини, допомога держави приблизно складає 30% від фонду оплати праці. А от якщо робоче місце створюється для інваліда, насамперед – першої групи, який потребує сторонньої допомоги, прилаштування робочого місця, особливих умов техніки безпеки і таке інше, допомога держави складає всього 7%, бо єдиний податок для цієї категорії громадян становить не 40-45%, а приблизно 8%. Чи буде роботодавець заради компенсації 7% фонду оплати праці, заморочуватись із працевлаштуванням безробітного інваліда на нове робоче місце? Ні, не буде – сам відповідає Москалець. У цьому випадку, держава не лише не стимулює працедавця до створення нових робочих місць для інвалідів і передовсім - незрячих, а й фактично займається їх дискримінацією.

На останнє, Сергій Дмитрович розворушив публіку своїм закликом не сплачувати виплати по безробіттю тим, хто реально не шукає і не прагне роботи. Він згадав, що навіть римські легіони між здійсненням походів і завоювань, будували дороги. Чому ж в Україні понад 5 мільярдів витрачається на «вирощування трутнів»? Зараз завдяки сучасним технологіям, анкетуванню та єдиній базі служби зайнятості, на реальний пошук роботи достатньо витрачати годину на тиждень, а в решту часу – можна будувати дороги чи прибирати місто. На зауваження Ярослава Кашуби, що на це не підуть профспілки, Сергій висловив переконання, що у профспілках такі ж українці, їм також потрібні гарні дороги і прибрані міста, вони також не хочуть вирощувати за державний кошт нових дармоїдів. Цю ідею гаряче підтримала Алла Орестівна Коваленко, директор харківської бісквітної фабрики та інші присутні.

Оцінки магазина

Середня оцінка магазина
4,8
Всього оцінок: 96
Магазин для незрячих © 2014-2019