04.2015 Про перспективи служби супроводження незрячих у Харкові

5 березня 2015 року був прийнятий Закон України № 245-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб». 27 березня Закон набув чинності.

Що важливого для нас привносить цей Закон?

Відповідно пункту 2, підпункту 3, в абзаці другому частини шостої статті 31 Закону «Про зайнятість населення», слова "пропорційно рівними частинами" виключаються, а слово "та" замінено словами "та/або". Так, більшості громадян це не каже ні про що, але якщо зазирнути до статті 31 вказаного Закону, то стає зрозумілим, що вона регламентує порядок організації, проведення і фінансування громадських робіт в Україні, завдяки яким, зокрема у Харкові, вже багато років функціонує служба супроводження незрячих людей.

Що ж означає ця зміна? Вказана зміна стосується саме порядку фінансування громадських робіт. Якщо минулого року громадські роботи могли фінансуватися рівними частинами із міських бюджетів та Центру зайнятості, то тепер цю норму закону скасовано, хоча ще не приведені до відповідності нормативні акти, зокрема Постанову Кабінету міністрів України №175, якою затверджений Порядок організації громадських та інших робіт тимчасового характеру. Такі зміни до порядку необхідно внести у місячний термін від набуття чинності Закону і тоді громадські роботи зможе фінансувати безпосередньо Центр зайнятості без прив’язки до місцевих бюджетів. Ніхто зараз не знає достеменно, які ще зміни будуть внесені до постанови, але, на нашу думку, порядок фінансування громадських робіт буде затверджено приблизно у тому вигляді, в якому він був до 2013 року.

Що це нам дає?

Тепер переходимо до найголовнішого питання, у відповіді на котре зацікавлені десятки і сотні незрячих харків’ян: коли почне свою роботу служба супроводження незрячих у 2015 році?

На відміну від 2014 року, коли ми поновили послугу лише у липні, цього року сподіваємось на початок роботи максимум після травневих свят, а можливо і раніше. Традиційно, всі клієнти нашого Соціально-реабілітаційного центру незрячих, що зареєстровані як користувачі послуги супроводження, будуть оповіщені телефоном про дату початку роботи служби супроводження.

 

Оцінки магазина

Середня оцінка магазина
4,8
Всього оцінок: 96
Магазин для незрячих © 2014-2019