Як правильно підібрати довжину тростини незрячому?

Як правильно підібрати довжину тростини для незрячої людини? На це питання можна отримати різні відповіді: від «спробуйте, з якою тростиною вам зручніше» до «зверніться за консультацією до офтальмолога». Однак, рідкісний офтальмолог здатний дати кваліфіковану консультацію з цього приводу, а щоб пробувати тростини різної довжини, потрібно їх мати у своєму розпорядженні. Так з чого ж почати? Яку тростину обрати першою помічницею для орієнтування в просторі?
 
Магазин для незрячих рекомендує заміряти висоту від підлоги до сонячного сплетіння людини, яка буде користуватися тростиною. Це і буде відправною точкою, мінімальною довжиною тростини для людини такого зросту. Сліпій людині не так вже й легко пересилити себе і вийти на вулицю перший раз без супроводжуючого, тільки лиш покладаючись на тростину, навичок використання якої у неї ще немає. У таких обставинах довга палиця здатна лише ускладнити проблему, а коротка просто не дасть належного ефекту, адже людина при ходьбі повинна контролювати простір попереду себе як мінімум на 2 кроки, щоб встигати реагувати на перешкоди і орієнтири.
 
Довга тростина в цьому плані інформативніша, проте нею треба користуватися з обережністю, адже ненароком її можна вставити під ногу людині, яка йде попереду або збоку, її можуть зламати тачкою, велосипедом, санками і т.д.
 
Палиці, довші зазначених параметрів, можуть застосовувати досвідчені ходоки на малолюдних маршрутах, де можна дозволити собі йти швидше і ймовірність пошкодити тростину або нанести комусь нею травму - мінімальна.
 
Такі досвідчені користувачі тростини часто воліють до телескопічної конструкції білої помічниці, яка дозволяє оперативно змінювати довжину тростини. Втім, можна просто братися не за самий край ручки тростини, а трохи нижче, щоб тимчасово знизити її довжину і пройти жваве місце.