31.03.2015 Лист Міністру освіти про закриття вечірньої школи для сліпих

УКРАЇНА

ХАРКІВСЬКА МІСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ІНВАЛІДІВ

“СОЦІАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР НЕЗРЯЧИХ"

 №10 від 31.03.2015р

Міністру освіти і науки України Квіту С.М.

Шановний Сергію Мироновичу!

Днями до нас надійшла інформація щодо припинення набору учнів до Міжобласної спеціальної загальноосвітньої середньої заочно-вечірньої школи для сліпих та слабозорих людей у місті Харкові. Такі новини нас надзвичайно бентежать, бо багато хто з нас навчалися у цій школі, зараз, на скільки нам відомо, тільки у Харкові десятки учнів з вадами зору отримують освіту в даному закладі, суміщаючи його з роботою на підприємствах УТОС та інших.

Шановний Сергію Мироновичу! Я особисто є інвалідом зору 1 групи, навчався у цій школі у 1989-1992 роках, зараз маю вищу освіту, магістр державного управління  і з відповідальністю можу стверджувати те, що інваліди зору дуже потребують такої форми навчання і зараз її актуальність навіть вища за часи двадцятирічної давнини. Не всі батьки інваліда зору мають змогу забезпечити дитину всім необхідним, багато хто з дітей прагне працювати, паралельно отримуючи освіту у вечірній чи заочній школі і це їх право. Жодна з масових шкіл не здатна ефективно навчати незрячих людей, тому, у разі закриття такої школи, сліпі люди просто не отримають повної середньої освіти, що значно вплине на їх подальшу конкурентоздатність на ринку праці, закриє перед ними двері вищих навчальних закладів. Держава не має права так вчинити з людьми, що потребують підтримки та допомоги!

Шановний Сергію Мироновичу! На жаль, нам не вдалося точно встановити причини та ініціаторів закриття вказаної школи, але керівник Харківської філії підтвердила факт відсутності набору учнів на наступний рік. Дуже просимо доручити відповідному департаменту Міністерства ретельно вивчити ситуацію та не допустити соціального злочину, яким би було закриття цієї школи! Сподіваємось, що ви зможете розв’язати ситуацію і нам не треба буде залучати до процесу уповноваженого з прав інвалідів та найвище керівництво держави.

Зараз у Харкові формується ініціативна група інвалідів, які мають наміри відстоювати право незрячих людей на отримування освіти в спеціальній заочно-вечірній школі для сліпих. Впевнені, що наш лист перший, але далеко не останній, бо така новина викликала значний резонанс і не залишиться без уваги громади.

Дуже сподіваємось на вашу виваженість, розуміння та людяність.

 

З повагою,  

       Президент організації                                           С.Д. Москалець