Товари для сліпих

Які товари призначені конкретно для сліпих? У чому їх специфіка? Цими питаннями іноді задаються цілком зрячі люди, але й не всі незрячі знають про все різноманіття товарів для сліпих (тифлотоварів), що розроблені й випускаються в різних куточках земної кулі.

Ця стаття носить ВИКЛЮЧНО ознайомчий характер!

Із асортиментом товарівКрамнички для незрячих ви можете ознайомитись через верхнє меню сайта або через мапу сайта, або зкачати прайс в форматі Excel.

Натомість у цій статті, ціни, наведені для тифлотоварів у доларах США, вказані виключно для орієнтиру, не прив'язані до конкретних прайсів і комерційних пропозицій. Ціни вказані у валюті тому, що більшість тифлотехніки випускається за кордоном, а наша національна валюта, на жаль, не так стійка і її курс занадто мінливий.

Якщо в переліку товарів ви виявили щось вкрай вам необхідне - спробуйте знайти це в мережі або зв'яжіться з нами, можливо, ми зуміємо вам підказати, хто продає даний товар або навіть допоможемо його купити. Орієнтуючись на попит, ми також можемо розширювати асортимент нашого Магазину для незрячих.

Отже, приступимо:

Аудіо техніка для сліпих

Дейзі плеєр VictorReader Stream - це електронний пристрій для прослуховування книг в форматах Daisy 2.x, Daisy NISO, MP3, Ogg Vorbis, WAV і WMA9. Плеєр має російськомовний та англомовний синтезатори мови, озвучений інтерфейс, можливість навігаціі по меню і в книгах, зміна швидкості відтворення. Вбудованої батареї вистачає на 15 годин роботи, час перезарядки - 4 години. Вартість пристрою $ 470.

Магнітола тифлотехнічна "Тифло-001" CD / MP3 вміє відтворювати запис з касет, CD-дисків, USB-накопичувачів і ефірного радіо. Вага пристрою близько 3 кг., Вартість $ 150.

Міні Hi-Fi програвач Musky-08 при вазі в 136 грам має вбудовані динаміки, приймач, різні входи, що дозволяють використовувати пристрій як колонку, вбудований картрідер Micro SD (TF Card) / USB 2.0, дисплей з відображенням часу та іншими функціями. Вартість товару $ 33.

Радіоприймач Tecsun R-909T працює в діапазонах: FM (включаючи 4 - 5 каналів телебачення) 87 ~ 108 MHz, Середні СВ 525 ~ 1610 MHz, TV (TV1 / TV2) VHF 1 - 12 GH.Таким чином, пристрій здатний ловити не тільки радіостанції, але і деякі телевізійні канали. Вага пристрою - 172 грами, живлення від мережі або батарейок, вартість $ 25.

Тифлоплеєр "Тифломаг-001" має два вбудованих динаміка, потужну навігаційну озвучену систему, відтворює файли музичних форматів і DAISY, підтримує роботу з електронними закладками, картами пам'яті. Коштує пристрій $ 400.

Диктофони з MP-3 плеєром фірми Олімпус. Це найбільш пристосовані для використання незрячими людьми диктофони, які мають функцію голосових підказок і можуть управлятися наосліп. Вартість моделей - $ 200-400.

Портативні тифлоплеєри "Milestone" виробництва Швейцарії здатні не тільки програвати MP3 файли, але і багато інших форматів аудіо записи, і текстові формати, читаються синтезатором мови. Залежно від моделі в плеєр вбудовуються функції радіоприймача, будильника, секундоміра, календаря та інше. Вага пристрою близько 50 грам, час зарядки 3 години і час безперервної роботи до 15-20 годин. Вартість плеєра $ 430-950.

Аудіо магнітола "SUPRA" дозволяє прослуховувати радіо, записи з касет, дисків і флешок через порт USB. Вартість магнітоли $ 70.

Тифлорадіоприймач "TRP-001" розроблений на базі радіоприймача "Panasonic RF-2400". Модернізація полягає в розширенні діапазону для мовлення радіо ВОС в Москві. Вага приймача більше 600 грам, ціна $ 70.

Тифломагнітола чотиридоріжкова з функцією запису має функції відтворення записів з касет на двох швидкостях з плавним регулюванням. Також можна слухати радіо в двох діапазонах, диски, записи з флешки. Вартість пристрою $ 170.

Брайлівські дисплеї

Брайлівські дисплеї - це пристрої, що перетворюють текстову або навіть графічну інформацію з дисплея комп'ютера, в тактильно відчутні графічні зображення чи рельєфно-крапковий текст за системою Брайля. Дані пристрої особливо затребувані незрячими програмістами, бо засоби читання екрану голосом не завжди можуть справлятися зі специфічними завданнями. Проте зважаючи на чималу вартість пристроїв, вони закуповуються виключно за кошти грантів та державного бюджету, витрати на їх придбання вважаємо абсолютно невиправданими, оскільки за суму вартості одного дисплея можна закупити тактильні тростини для незрячих в парі областей України.

Дисплеї можуть мати бездротову систему зв'язку з ПК, клавіатуру для набору тексту по системі Брайля, вбудовану пам'ять, динаміки,

Залежно від функціоналу і фірми-виробника, дані пристрої мають вартість $ 2000-5500.

Ваги для сліпих

Підлогові ваги "HappyDay" (Австрія) мають великий дисплей, російська мова оповіщення, можуть стежити за вагою. Вартість $ 140.

Підлогові Ваги "Beurer" мають скляну платформу, 5 мов оповіщення включаючи російську, пам'ять на 4 чоловік, максимальна вага зважування 150 кг. Ваги мають вартість $ 60.

Кухонні ваги "Heidi" (Австрія) мають великий екран, голосовий вихід  і безліч функцій. Вартість агрегату всього лише $ 140.

Кухонні електронні ваги з туманного Альбіону російською мовою здатні повідомляти вагу з точністю до 5 грам і вимірювати вагу до 5 кілограмів. У комплекті є чаша. Вартість ваг $ 90.

"Чарівний глечик", здатний виміряти і оголосити англійською мовою обсяг налитої в нього рідини. Вартість глечика $ 100.

Побутовий безмен "Сонар" російського виробництва може вимірювати вагу до 10 кілограмів і повідомляти результати голосом російською мовою. Вартість приладу $ 135.

Визначники світла, кольору та номіналу купюр

Визначник кольору, що говорить, «Colorino» (Австрія) - це маленький прилад вагою 70 грам, який вміє розпізнавати до 150 кольорів і відтінків, озвучувати результат на одному з двадцяти мов. Також прилад здатний визначати джерела світла і їх інтенсивність. Вартість пристрою $ 260.

Насадка - визначник кольору «Fame» для книг, що говорять, «Milestone» - це пристрій, за допомогою якого «Milestone» навчиться визначати до 400 кольорів і відтінків, в т.ч. їх насиченості, знаходити джерела освітлення і оцінювати їх інтенсивність, порівнювати кольори різних предметів. Вартість приставки $ 340.

Звуковий визначник світла "LumiTest" (Австрія) - прилад, що легко визначає напрям джерела світла і його інтенсивність. Пристрій здатний розрізняти штучні та природні джерела світла. Вартість приладу $ 60.

Визначник кольору, що говорить , номіналу російських купюр - це портативний сканер грошових купюр з голосовим оповіщенням про їх номінал. Купюру потрібно вставити в щілину приймача, результат - через кілька секунд. Вартість приладу $ 145.

Вимірювальні прилади та пристосування для сліпих

Лінійки різних розмірів і матеріалів, косинці, транспортири. Вартість $ 0,5-2,5.

Міра кравецька з рельєфними поділами має тактильні мітки на кожному сантиметрі, дециметрах і метрі. Вартість $ 3,5.

Метр складаний, виконаний з металевих сегментів з тактильними позначками. Вартість $ 6.

Рулетка «VoxTape» (Австрія), яка говорить. П’ятиметрова рулетка дозволяє вимірювати з точністю до 1 міліметра, озвучуючи результати вимірювань. Рулетка має функцію пам'яті та інші нескладні функції. Вартість $ 170.

Тестер батарей із звуковим сигналом. Вміє вимірювати рівень заряду батарей і акумуляторів. Вартість $ 50.

Електронний вимірювальний прилад рівня кривизни та горизонталі поверхні із звуковим оповіщенням. Вартість приладу $ 230.

Відеозбільшувачі

Відеозбільшувачі електронні ручні (портативні) виводять збільшене зображення на екран телевізора або ноутбука, а також на свій власний екран до 6-8 дюймів у більш дорогих моделях. Зазвичай підтримується кілька форматів зображення, збільшені тексти можна дивитися як в оригінальному збільшеному вигляді, так і в чорно-білому з підвищеною контрастністю або з градаціями сірого. Деякі прилади можуть збільшувати не тільки зображення на невеликій відстані, але й наближати віддалені об’єкти і написи для детального розгляду з екрану. Рівень збільшення або наближення у портативних пристроїв зазвичай до 20х-24х. Вага приладу без блоку живлення може бути всього 100-650 грам. Вартість приладів $ 75-2400.

Стаціонарні відеозбільшувачі - це прилади, в комплект яких входить панель управління, блок з планшетом або монітором для читання та перегляду, електронний блок з модулем камери, джерелами світла і гніздами входу і виходу; адаптер живлення і кабелі для приєднання. Прилад має автофокус, різні режими показу, підсвічування, кратність збільшення до 72х-85х. Деякі зразки мають програму розпізнання текстів на багатьох мовах і синтезатори відтворення мови. Вартість відеозбільшувачів $ 3800-7500.

Годинники для сліпих

Годинники наручні електронні з голосовим сповіщенням, будильником. Вартість $ 2.5-3.

Годинники наручні чоловічі та жіночі кварцові фірми "Reizen" мають скло що відкривається і рельєфні позначення цифр на циферблаті. Оснащуються як шкіряними ремінцями, так і металевими браслетами що розтягуються  різних кольорів. Колір корпусу під золото або срібло. Вартість такого годинника близько $ 100-125.

Годинники наручні з склом що відкривається і тактильними мітками фірми "Восток". Годинники хромовані, мають протиударний захист і мінеральне скло. Вартість годинника $ 45.

Годинники наручні кварцові що говорять. Чоловічий годинник з великим білим циферблатом і добре видимими чорними стрілками. Мають водонепроникний корпус, будильник, шкіряний ремінець. Вартість годинника $ 50.

Годинники наручні зі стрілочним і електронним табло. Повідомляють час російською мовою, мають захист від вологи. Вартість годинника $ 45.

Годинники настільні з можливістю підвішування на стіну. Мають великий екран з цифрами що світяться, яскравість регулюється. Вартість близько $ 40.

Годинники настільні тактильні фірми "Reizen" мають великі добре видимі цифри і тактильні мітки на циферблаті. Годинник можна вішати на стіну. Вартість $ 65.

Годинник-будильник у вигляді яблука. Мають невеликий циферблат з підсвічуванням, кажуть час російською мовою. Вартість $ 8,5.

Годинники настільні на підставці й великим рідкокристалічним дисплеєм і голосовим оповіщенням про час. Мають будильник, повідомляють температуру повітря. Вартість $ 5.

Годинник настільний з маленьким електронним табло і мовним виходом. Вартість $ 2-2.5.

Годинники настінні з великим циферблатом і стрілками, функцією голосового оповіщення про час, ініційовану з пульта дистанційного керування. Вартість моделі $ 20.

Годинники шахові. Мають функцію озвучування часу і всіх операцій, а також тактильні мітки на циферблаті. Можуть програмуватися наосліп для різних умов гри. Вартість моделі $ 250-310.

Іграшки настільні для сліпих

Шахи тактильні. Фігури розрізняються за кольором і спеціальною тактильною міткою у одного з кольорів. У клітинах дошки є отвори, куди вставляються «ніжки» шахових фігур. Вартість $ 30-100.

Шашки тактильні Deluxe. Шашки мають "ніжки", які вставляються в отвори клітинок дошки. Вартість $ 57.

Шашки тактильні. Їх зробили круглими і квадратними, але чомусь одного кольору. Темні клітини дошки поглиблені, що дозволяє не зміщувати шашки і орієнтуватися на дошці. Вартість $ 23.

Шашки тактильні походні виробництва Канади. Вартість $ 27.

"Судоку" для незрячих та слабозорих. Фішки мають великі цифри різних кольорів і написи по Брайлю. Вартість $ 115.

Гра "Монополія" з брайлівськими підписами на ігровому полі, картках, тактильними кубиками. Розмір поля 50х50 см. Вартість $ 130.

Гра "Хрестики-нулики" тактильна. Має поле 5х5 клітин і фішки з хрестиками та нуликами. Вартість $ 7.

Гральні карти для сліпих та слабозорих. Мають великі малюнки та позначення, підписані за Брайлем. 52 карти, пластик. Вартість $ 10.

Ігровий тактильний набір з Канади для слабозорих та незрячих. Включає в себе шахи, шашки, «Хрестики-нулики», "Солітер". Вартість $ 130.

Нарди тактильні для сліпих виробництва Канади. Вартість $ 61.

Доміно з опуклими крапками. Коштує $ 16.

Гра "Бінго" з тактильними позначеннями. Вартість комплекту з дошки і фішок $ 50.

Іграшки розвиваючі для незрячих дітей та дорослих

Кубик Рубика тактильний. Має підписи шрифтом Брайля. Вартість $ 65.

Пазли з шрифтом Брайля. Вартість $ 20.

Математичні кубики зі шрифтом Брайля. Мають великі цифри і брайлівські написи. 18 кубиків. Вартість $ 70.

Голосові плакати різної тематики. Вартість $ 19-27,5.

Ігри спортивні

Футбольні м'ячі зі звуковим сигналом або дзвінками. Виготовлені з дермантину, окружність 60 і 69 см. Вартість $ 28-42.

Баскетбольний дзвінкий м'яч з гуми яскраво помаранчевого кольору окружністю 76 см. Вартість $ 30.

Дзвінкий волейбольний м'яч окружністю 67 см. Вартість $ 30.

Дзвінкий м'яч для Голболу. Виготовлений з гуми з 8-ю дзвіночками в порожнинах. Виробництво Німеччини, діаметр 24 см. Вартість $ 140.

"Літаюча" тарілка зі звуковим сигналом. Вартість $ 20.

Комп'ютерні програми для сліпих і слабозорих

Програма екранного доступу «SuperNova Screen Reader» - це програмний продукт, що дозволяє забезпечити роботу незрячих та слабозорих людей на комп'ютері. Залежно від версії програми, вона дозволяє працювати зі збільшенням зображення на екрані, озвучує текстову інформацію з екрану і при наборі з клавіатури, має гнучкий інтерфейс, можливість налаштування «гарячих клавіш». Вартість програми $ 250-666 залежно від версій. Сподіваємося, що збіг ціни з деяким сакральним числом є збігом. )

Програма екранного доступу «AРЕВ» - це програмний продукт, що дозволяє працювати незрячим людям на комп'ютері. Є вбудовані синтезатори російської мови, можливо підключення і зовнішніх. Програма має самовчитель, який дозволяє вивчити клавіатуру для набору наосліп і отримати інші корисні для незрячого користувача навички. Вартість програми $ 525.

Програма екранного доступу Jaws for Windows - програмний продукт, який до останнього часу впевнено тримав пальму першості при роботі незрячих людей на ПК. Популярність програми пов'язана не тільки з її потужним функціоналом і непоганий підтримкою, але і з наявністю в мережі піратських копій. Вартість ліцензійної програми $ 680.

Програма екранного збільшення MAGic Pro (з мовної підтримкою) має багатий арсенал роботи із зображенням на екрані: збільшення, зміни кольору і контрасту, інше. Також має речовий блок, який використовує синтезатори мови. Вартість продукту $ 430.

Брайлівський редактор Duxbury BrailleTranslator - це функціональний текстовий редактор для шрифту Брайля з конвертером перетворення і набором стилів. Вартість продукту $ 610.

Програмне забезпечення для сканування і читання OpenBook - це програма розпізнавання тексту з графічних файлів і роботи з текстом за допомогою переглядача і вбудованих синтезаторів мови. Вартість продукту $ 610.

ABBYY FineReader Professional - найпопулярніша програма для розпізнавання тексту з графічних файлів. Можна використовувати не тільки зі сканером, а й фотокамерою. Вміє розпізнавати навіть розбірливий рукописний текст. Вартість програми всього $ 60.

Машини що читають

Читаюча машина ClearReader + - це портативний пристрій з живленням від акумулятора, який знімає текст зі сторінки на широко кутову вбудовану камеру, розпізнає текст і читає його за допомогою вбудованих синтезаторів мови.

Пристрій має масу вбудованих мов розпізнавання тексту і синтезу мови, в тому числі і російську. Якість мови цілком відповідає якості синтезаторів мови на персональних комп'ютерах. Слухати можна, все зрозуміло, однак специфіка присутня, часті помилки в наголосах як у словах, так, особливо, в реченнях. Ту ж роботу можна виконати за допомогою планшетного сканера за $ 50, програми FineReader і синтезаторів мови на ПК. Плата за портативність становить $ 4700. Адже саме стільки коштує даний пристрій.

Маячки звукові

Звуковий брелок з радіопошуком - це передавальний портативний приймач розміром з кредитну картку і кілька (зазвичай 4) брелка, які можна повісити на ключі або інші предмети, які іноді доводиться шукати. При необхідності ви можете натиснути на відповідну кнопку передавача, і потрібний брелок подасть звуковий сигнал. Діапазон дії в приміщеннях 25-50 метрів, а на відкритому просторі - трохи більше. Вартість комплекту з одним брелоком - $ 25, а з чотирма - $ 60.

Медичні діагностичні прилади

Глюкометри, що говорять - портативні прилади, здатні виміряти рівень глюкози в крові. Розрізняються за методом і часу аналізу, кількістю необхідної крові, упаковкою і конструкцією тест-смужок і деякими іншими другорядними показниками і функціями. Деякі апарати крім глюкози здатні вимірювати рівень кетонів або холестерину. Звертаємо увагу повністю незрячих людей! Якщо прилад здатний голосом повідомити результат вимірювання, то це ще не означає, що він підійде вам! Найбільшою проблемою є нанесення краплі крові на тест-смужку. Якщо людина не бачить краплю крові і місце на тест-смужці, куди потрібно потрапити - вимірювання може перетворитися на муку з багаторазовими проколюваннями пальця, видавлюванням крові, псуванням смужок, кожна з яких коштує від 5 гривень і вище. Якщо немає необхідності робити аналіз щодня - простіше користуватися лабораторією в поліклініці. Якщо ж виходу немає, то потрібно під наглядом зрячої людини потренуватися у процедурі забору крові на тест-смужку. Вартість глюкометрів угорського та корейського виробництва приблизно $ 25-45.

Тонометр, що говорить - це прилад для вимірювання пульсу і артеріального тиску з голосовим оповіщенням про результати. Функцією голосового оповіщення зазвичай оснащуються напівавтоматичні або автоматичні тонометри, нагнітання повітря в манжету яких також проводиться апаратом самостійно. Тиск вимірюється в залежності від типу тонометра на зап'ясті руки або в більш традиційному місці на передпліччі. Рівень похибки практично не залежить від місця виміру - апарати розрізняються манжетами різної ширини і довжини. Крім запам'ятовування останнього результату вимірювання, апарати часто вміють зберігати і навіть аналізувати результати за певний проміжок часу, здатні визначити тахікардію або інші порушення серцевого ритму і артеріального тиску. Вартість тонометрів , що говорять, коливається в межах $ 45-75.

Термометр медичний, що говорить - це прилад для вимірювання температури тіла аксілярно, орально, ректально або навіть дистанційно (інфрачервоним датчиком) з оповіщенням про результат вимірювання голосом. Процес вимірювання такими термометрами не викликає труднощів навіть у тотально сліпих людей - все досить просто. Вартість термометра залежить від країни виробника і його типу. Приблизний діапазон $ 12-20. Інфрачервоні термометри дорожче приблизно в 3-4 рази. Хоча це не зовсім тема для цієї статті, звертаємо увагу наших читачів, що більшість виробників цифрових медичних термометрів включилися в маркетингову гонку швидкості вимірювання температури. Це виразилося в тому, що виробник обіцяє вимірювання температури за 30-60 секунд, а то й швидше, хоча таку швидкість вимірювання термометр здатний забезпечити лише при оральному або ректальному способі. Якщо ви вимірюєте температуру традиційним способом під рукою, то більшість сучасних термометрів подадуть сигнал про закінчення виміру задовго до того, як температура реально буде виміряна. Якщо ж сильно підвищити чутливість датчика термометра, щоб він дійсно встигав вимірювати температуру за 10-20 секунд в пахвовій западині, то такий термометр матиме підвищену похибку - варто повторити вимірювання, якщо його результат здався вам несподіваним.

Оптичні прилади

Лінзи Френеля - це складена з концентричних кілець лінза для збільшення об'єктів. Завдяки конструкції, така лінза має меншу товщину і вагу, ніж традиційні лінзи, може мати дуже великі діаметри. Лінзи Френеля для слабозорих, найчастіше, вставляють в прямокутні рамки, іноді з ніжками, отримуючи конструкцію, схожу на мініатюрний скляний столик. Лінзи можуть мати підсвічування, рівень збільшення зазвичай до 2,5. Величина лінз з оправою приблизно формату аркуша паперу або трохи менша. Вартість $ 10-15.

Лупи кишенькові мають футляр або розкладну конструкцію, можуть мати вбудоване світлодіодне підсвічування. Зазвичай це ручка з круглим склом в оправі, проте випускаються і прямокутні версії кишенькових луп. Рівень збільшення може досягати 12,5 крат на лупах європейського виробництва і 50 крат - на китайських. Настійно радимо не вірити цифрам і перевіряти лупи, особливо китайського виробництва, на якість скла (пластика) і реальну ступінь збільшення. Також потрібно врахувати, що максимальна кратність лупи може бути досягнута трьома способами:
1. Зменшенням діаметра лупи, що призводить до незручності її використання на відстані від очей;
2. Збільшенням товщини лупи, що призводить до зниження якості приладу за рахунок паразитних відблисків в оптиці, помутнінь і приломлень, особливо на низькоякісних приладах;
3. Останній варіант - китайський. Ну якщо дуже хочеться написати двозначну цифру, то можна винайти спеціальну систему визначення кратності, відповідно до якої лупа дійсно буде відповідати зазначеним на коробці параметрам. А ще для більшої переконливості, такі лупи часто називають мікроскопами.

Вартість фірмових луп виробництва єропейських країн приблизно $ 45-100. Вартість азіатських «аналогів» $ 3-12.
Настільні лупи мають збільшений діаметр і кратність в межах 1,75-8 крат. Зазвичай мають ніжки або кронштейн, часто - підсвічування. Вартість приладів $ 50-750.

Монокуляри або моноклі є приладами для розгляду об'єктів на відстані. Фактично це половинка бінокля або мініатюрна підзорна труба. Монокуляр корисний людям зі слабким зором тим, що з його допомогою можна «наблизити» і прочитати табличку з номером будинку або маршрутом трамвая, вивіску на магазині чи кафе. Кратність монокулярів зазвичай 2,5-8 крат. Прилади можуть мати інші параметри, такі як мінімальна відстань фокусування, світлосила оптики, наявність просвітлення. Вартість монокулярів приблизно $ 400-500.

Окуляри - найпоширеніший оптичний прилад у світі. За допомогою окулярів можна частково або повністю компенсувати короткозорість або далекозорість, астигматизм, міопію та інші очні захворювання. Крім мінусових або плюсових лінз можуть застосовуватися досить складні складові конструкції в т.ч. ті, що дають ефект невеликого наближення як з біноклем. Вартість окулярів настільки різниться, що її просто неможливо вказати. Більш дорогими є окуляри з високоякісними стеклами, а пластикові лінзи в кілька разів дешевше.

Ошийник для собак що говорить

Ошийник, що говорить, для домашніх тварин - це звичайний ошийник для великих порід собак, який має пристрій для запису і відтворення голосу. Передбачається, що на нього буде записана кличка собаки та контакти господаря. Вартість пристрою $ 50. Ми не змогли зрозуміти, кому і для яких ситуацій може стати в нагоді такий ошийник. На випадок втрати собаки ефективніше підписати сам ошийник, тоді у того, хто знайде собаку, буде шанс побачити напис без близького контакту з собакою великої породи і її ошийником. Якщо ж припускати, що це саме незряча людина знайде чиюсь загублену собаку з ошийником, що говорить - тоді так, це дуже потрібний аксесуар. Тільки от яка ймовірність такої події? )

Письмове приладдя

Прилад для письма за Брайлем - 27 рядків, 30 клітин, формат А4, двосторонній лист. Вартість $ 30.

Прилад для письма за Брайлем - 18 рядків, 24 клітини. Вартість $ 22.

Прилад для письма за Брайлем - 4 рядки, 28 клітинок + грифель, виробництво Індії. Вартість комплекту $ 35.

Прилад для письма за Брайлем - 6 рядків. Вартість $ 16.

Прилад для письма по Гебольду - 18 рядків по 24 клітини. Дозволяє писати в клітинах кульковою або гелевою ручкою друкованими літерами. Фактично, це звичайна Брайлівська дошка без середньої пластини з шеститочковими заглибленнями. Вартість $ 16.

Грифелі стандартні, дитячі, з кільцем. Вартість до $ 2.

Ручка-грифель для письма за Брайлем. У нерозбірну ручку вставлений металевий стрижень, який можна натисканням на кнопку ховати і висувати. За задумом - нею можна писати за Брайлем. Однак, це вигадала людина, яка ні разу не писала навіть грифелем. Стержень тупий, писати вкрай незручно. Вартість брайлівського Паркера $ 6,5.

Лінійки, косинці, транспортири для незрячих з рельєфними мітками. Вартість $ 0,5-2,5.

Планшет для рельєфного малювання «DraftsMan». Дозволяє робити малюнки, креслити по цупкому  паперу рельєфними пунктирними лініями. У комплекті папір, лінійка, транспортир, косинці. Вартість $ 250.

Прилад для рельєфного малювання "Школьник". Для малювання використовується спеціальна плівка і звичайні ручки. Вартість $ 20.

Кишеньковий набір для письма за Брайлем - шкіряна обкладинка, 45 аркушів в блокноті, брайлівський шестирядковий прилад і грифель. Вартість комплекту $ 70.

Папір для письма за Брайлем - виготовлений ​​з чистої целюлози, з високим ступенем білизни. Кому тільки потрібна білизна? Мабуть, через цю білизну вартість 1 кг паперу становить $ 6.

Блокнот для письма за Брайлем - 30 аркушів для шестирядкової дошки. Вартість $ 1.

Зошит для письма за Брайлем - 18 аркушів. Вартість $ 15.

Пристосування для кухні

Звуковий таймер «Дзвіночок» - це звуковий таймер з вимірюванням проміжків часу від 1 до 59 хвилин і звуковий маяк, що подає час від часу звукові сигнали. Установка часу супроводжується звуковими сигналами, але не голосовими повідомленнями. Вартість приладу $ 20.

Індикатори рівня рідини можуть бути як звуковими, так і звуковібраціоннимі. Індикатор вішається на край посуду, в яку буде наливатися рідина, і сигналізує тоді, коли рідина добирається до його контактів. Залежно від типу оповіщення та від виробника прилад коштує $ 10-25.

Щипці для розбивання яєць дозволяють розбити сире яйце акуратно, без попадання шкаралупи в посуд. Комплектуються спеціальним ситечком, яке дозволить відокремити жовток від білка. Вартість пристосування $ 11.

Таймер тактильний кухонний MAXI - це механічний таймер з тактильними позначеннями хвилин. Мінімальний поділ 2,5 хвилини, максимальний час вимірювання 60 хвилин. Вартість таймера $ 34.

Машинка для заточування ножів дозволяє незрячій людині відносно безпечно для себе і оточуючих заточити ножі, ножиці, інші ріжучі предмети. Вартість пристосувань $ 3-4.

Ніж-дозатор - це ніж зі спеціальним регульованим обмежувачем, який дозволяє нарізати продукт скибочками заданої товщини. Один з виробників таких ножів - німецька компанія «JOSKO produkte». На жаль, за відгуками покупців російських магазинів, якість леза і конструкції ножа не відповідає вимогам. Вартість $ 38.

Цукорниця-дозатор дозволяє незрячим людям відміряти потрібну кількість цукру. Вартість дозатора $ 1.

Кришки для банок із вуковими повідомленнями виробництва Великобританії дозволяють робити запис до 10 секунд і відтворювати його натисканням на кнопку. Кришка кріпиться до жерстяної або пластиковій кришці з допомогою самоклеючогося диску або ремінця. Живлення від 4 батарей, не можна мочити або морозити. Вартість комплекту з однієї кришки і кріплення становить $ 17.

Також дивіться пристосування для маркування.

Пристосування для маркування

Прилад для маркування предметів «Columbo» - це електронний портативний прилад швейцарського виробництва, що дозволяє маркувати предмети спеціальними мітками із записом голосових підказок. У комплекті 100 міток, які можна клеїти на предмети побуту, банки, речі. Для відтворення звукової інформації з мітки досить доторкнутися до неї ручкою приладу. Мітки можна купувати додатково. Вартість приладу $ 130.

Етикетки самоклеючі для письма за Брайлем дозволяють маркувати предмети. Розмір міток 11х5 см., вартість набору $ 1,8.

Прилад для маркування предметів «TapeQueen» дозволяє робити записи за системою Брайля на самоклеючій плівці. Для пристосування використовується спеціальна стрічка в рулоні з щільним матеріалом на клейкій основі. Вартість пристосування $ 36, вартість рулону довжиною 3,65 м. становить $ 7,5.

Телефони та смартфони для сліпих

Мобільний телефон Samsung GT-E1200M зі спеціальною неофіційною прошивкою голосового супроводу. Номери телефонів і поточний час проговорюється чітко, людським голосом. Решта маніпуляції в меню, телефонній книжці з SMS озвучуються на основі синтезатора мови і не дуже зрозумілі без звички. Дана модель - найдешевший, так званий, «Слепсунг». Його вартість $ 85-100.

Мобільний телефон Samsung GT-E1202 (duos) відрізняється від моделі GT-E1200M тільки підтримкою двох сім-карт. Вартість апарату $ 65-110.

Мобільний телефон Samsung GT-C3322 (duos) - це більш дорога модель з великим вибором функцій, досить просунутим аудіо-плеєром. Функції озвучені аналогічно іншим моделям. Вартість $ 130-200.

Телефон з великими кнопками і шрифтом Брайля. Це апарат дротового зв’язку з великими контрастними кнопками, підписаними шрифтом Брайля. Вартість $ 24.

Смартфони під керуванням Android, а також IPhone теж здатні озвучувати переважну більшість дій з телефоном. Вартість і набір функцій дуже різняться залежно від моделей. Їх перевага перед озвученими мобільними телефонами в тому, що вони мають набагато більш багатий функціонал. Однак, потрібно врахувати, що всі ці пристрої мають сенсорний екран і систему управління. Освоєння таких пристроїв складніше.

Телефони, смартфони і планшети для сліпих у нашому Магазині для незрячих

Тростини та аксесуари для орієнтування сліпих

Палиця тактильна китайського виробництва з алюмінію. Складається, сегментів на гумці, наконечник не змінний, ручка пластикова. Приблизна вартість $ 12-15.

Тростини алюмінієві чеського виробництва зі змінними наконечниками і дерев'яною ручкою. Бувають розкладними на гумці, телескопічними і комбінованими. Наконечники кріпляться за гачок до внутрішньої гумки. Вартість тростин з дерев'яною ручкою і без наконечника - $ 45-75. вартість наконечників - $ 2-12. Вартість ручок з неопрену або шкіри - $ 20-25.

Чеські тростини з композитних матеріалів мають ту ж конструкцію що і алюмінієві. Приблизна вартість - $ 60-100.

Тростини канадського виробництва алюмінієві бувають телескопічними комбінованими і розкладними. Наконечники можуть кріпитися за гачок і на різьбі (дорожчі моделі). Ручки можуть бути як каучукові, так і взагалі відсутні. Приблизна вартість канадських алюмінієвих тростин - $ 40-55. Вартість наконечників - $ 3-35.

Тростини канадські з вуглепластику мають вартість $ 80-130.

Тримачі для тростини виробництва Великобританії кріпляться до кришки столу або інших рівних поверхонь. Служать для закріплення тростини. Приблизна вартість $ 25.

Шкіряні чохли для складних тростин мають вартість $ 25-40.

Ультразвукова насадка для тростини фірми "RAY" важить всього 50 грам і може допомогти сліпій людині виявити як перешкоду, так і навпаки - дверний отвір або прохід. Дальність дії пристрою досягає 2,5 метра. Вартість - $ 360. Подає сигнали з вибору - звукові або вібраційні.

Ультразвуковий ліхтар «Сонар» - це прилад, що випромінює світло певного невидимого оку спектру, і по відбиттю цього світла від перешкод може судити про їх наявність, попереджаючи про це незрячу людину вібросигналом або через навушники. Вага приладу близько 200 г. Він може перебувати в руці або висіти на грудях людини. Вартість пристрою $ 200.


Шановні гості! Ще раз наголошуємо на тому, що деякі з товарів із статті не продаються у нашому магазині, а то й в Україні! Претензії до надмірно високих цін ми не приймаємо, бо це не наші ціни, це лише орієнтир! Якщо ви знайшли помилку, хочете зробити зауваження, внести корективи та доповнення, просимо зателефонувати нам або написати із сторінки Контакти. Будемо вдячні вам за співпрацю!

Стаття постійно поповнюється.