Гра Бочча для сліпих

Гра Бочча, за твердженням авторитетних джерел, є мало не найпрадавнішою грою, йдучи корінням далеко в епоху до нашої ери. На прадавніх фресках є зображення спортсменів, що жбурляли камінням у ціль.

У своєму сучасному вигляді гра Бочча стала популярною останнім часом в тому числі як спорт для людей з проблемами опорно-рухового апарату, Бочча внесена до переліку паралімпійських видів спорту.

Яким же чином незрячі спортсмени і аматори могли б метати м'ячі в ціль? На звук? Гримлячими або дзвінкими м'ячами? А ось і не вгадали. М'ячі для незрячих використовуються цілком стандартні, відповідно до вимог офіційних змагань з Бочча. І ціль не видає звуків. Так як же грати? Ось про це по порядку.

Історія Blind Boccia

2006 року спортивний тренер Марк Бібі у співпраці з незрячими людьми, зокрема студенткою Емі Сміт, винайшов тактильний планшет, на якому за допомогою кілочків різного розміру і форми можна зображувати розташування м'ячів і інших ключових об'єктів на майданчику для Бочча. Ідею тактильного планшета для Бочча Марка Бібі втілив фахівець з інклюзивного спорту Університету Лафборо Джордж Торренс. Емі, використовуючи тактильний планшет, змогла нарешті грати в Бочча разом зі зрячими учасниками практично нарівні.

Організація Boccia England в значній мірі сприяла розвитку Бочча для осіб з вадами зору шляхом введення офіційних ігор, проведення тренінгів, семінарів, змагань і т.д.

Гра в Бочча слабозорих гравців

Гра в Бочча сліпих гравців

Загальні правила для Blind Boccia:

Рахунок:

одне очко за кожен м'яч, який ближче до Джеку, ніж м'яч суперника.

Альтернативні правила:

Щоб прискорити гру, гравці можуть просто кидати м'ячі по черзі: кидок червоних, кидок синіх, кидок червоних і так далі.

З чого почати

При введенні спортсмена з ослабленим зором до Бочча, важливо допомогти спортсменові отримати загальне уявлення про корт і гру.

Рекомендується наступне:

Додаткова підтримка для подальшого просування гравця в розумінні тактильного планшета Бочча і корту:

Практика, як кидати м'яч під різними кутами І напрямки:

Яка користь від гри Бочча для сліпих гравців?

Оцінки магазина

Середня оцінка магазина
4,8
Всього оцінок: 96
Магазин для незрячих © 2014-2019