Звукові маяки, світлозвукові маяки


Звукові маяки, світлозвукові маяки

Звукові маяки - це спеціальні пристрої, що подають звуковий сигнал в якості орієнтира для сліпих і слабозорих людей. Світлозвукові маяки, додатково подають яскравий світловий сигнал, що може бути корисно для людей з ослабленим зором.

Навіщо потрібен звуковий маяк і яким він повинен бути

Для фахівців в орієнтуванні та адаптації середовища для сліпих і слабозорих людей не є секретом, що вивіска з текстом шрифтом Брайля на вході в будівлю практично не забезпечує зростання доступності цієї будівлі для сліпої людини. Щоб знайти вхід, сліпій людині необхідно відчувати тактильні покажчики по шляху або чути звуковий сигнал, який орієнтує в просторі і слугує звуковим маяком. З давніх-давен на вході в підприємства УТОС, гуртожитки, де проживали сліпі люди, інші будівлі, часто відвідувані сліпими людьми, встановлювалися радіоточки над вхідними дверима. Це служило звуковим маяком для сліпих пішоходів.

В останні роки, в деяких установах України над дверима стали з'являтися звукові маяки, які подають сигнал подібний метроному. Такий сигнал не такий гарний як безперервний, його складніше локалізувати в просторі і утримувати до нього напрямок, але головним недоліком такого сигналу є його подразнюючий ефект на оточуючих. Особливо тих, хто змушений знаходитися поблизу від нього протягом всього дня. Закінчується кар'єра таких звукових маяків закінчується чисельними зверненнями громадян в різні інстанції з вимогою "зняти або хоча б значно зменшити звук" таких маяків, а якщо інстанції не реагують - самовільним демонтажем пристрою або його псуванням самим вандальним способом, що не передбачає відновлення.

Як же бути? Яким повинен бути звуковий маяк?

  • Сигнал звукового маяка повинен бути, по можливості безперервним, а не циклічним;
  • Сигнал не повинен дратувати оточуючих;
  • Бажано щоб рівень гучності сигналу змінювався в залежності від шуму навколишнього середовища або часу доби.

Таким чином, оптимальним звуковим сигналом звукового маяка може служити музика, мовні оповіщення або реклама, трансляція теле або радіостанцій.

Що таке світлозвуковий маяк?

Справа в тому, що завдяки, а іноді і всупереч сучасній медицині, часто вдається частково зберегти зір людям з серйозними захворюваннями органів зору. Але гострота зору часто дуже мала і достатня лише для того, щоб побачити яскраві джерела світла. Таким чином, якщо вважати сліпими людьми тих, хто має гостроту зору не вище 0,05, як це прийнято в більшості країн, ми отримаємо досить велику групу людей, яким дуже складно орієнтуватися самостійно в просторі без допомоги тактильної тростини або супроводжуючого, але при цьому тотально незрячих людей, які взагалі не бачать нічого і не мають навіть світловідчуття, буде значно менше половини. Саме тому, поряд із заходами, спрямованими на забезпечення доступності середовища для сліпих людей, враховується і той факт, що серед них у значної кількості присутній невеликий відсоток зору, що дозволяє побачити яскраву жовту тактильну плитку, що служить тактільноколірним орієнтиром для людей з проблемами зору і світлозвуковий маяк , що подає одночасно світловий і звуковий сигнал, який слугує орієнтиром для людей з проблемами зору.


Порівняння товарів (0)Світлозвуковий маяк "Привід-3"

Світлозвуковий маяк "Привід-3" призначений для орієнтування сліпих та слабозорих людей і являє собою пристрій, що сполучає в єдиному корпусі..

29 000 грн.

Подвійний світловий маяк із ІЧ-пультом та датчиком температури

Подвійний світловий маяк з ІЧ-пультом та датчиком температури є яскравим інформаційним індикатором із змінною інформацією і служить для позначення вхо..

14 500 грн.

Подвійний світловий маяк із ІЧ-пультом

Подвійний світловий маяк з ІЧ-пультом є яскравим інформаційним індикатором із змінною інформацією і служить для позначення входу в будівлю. Це моде..

12 500 грн.

Світловий маяк подвійний

Світловий маяк подвійний являє собою яскравий інформаційний індикатор із змінною інформацією і служить для позначення входу в будівлю і його доступнос..

9 800 грн.

Світловий маяк із ІЧ-пультом

Світловий маяк з інфрачервоним пультом є яскравим інформаційним індикатором із змінною інформацією і служить для позначення входу в будівлю, її доступ..

8 400 грн.

Світловий маяк

Світловий маяк являє собою яскравий інформаційний індикатор із змінною інформацією і служить для позначення входу в будівлю, її доступності для інвалі..

7 400 грн.

Світловий маяк для входу (пара)

Світлові маяки для входу розміщуються парою зліва і праворуч від вхідних дверей, позначаючи отвір входу для людей зі слабким зором. Світловий маяк ..

1 400 грн.

Показано з 1 по 7 із 7 (всього сторінок: 1)