Що таке Брайлівський папір?

Брайлівський папір, на відміну від традиційного паперу для копіювання та друку, являє собою товстий папір, спеціально призначений для принтерів Брайля для створення матеріалів для сліпих людей. На папері Брайля краще, ніж на традиційному папері, виходить форма точки Брайля та її стійкість, що в кінцевому підсумку робить процес читання більш простим і приємним для сліпої людини. Папір Брайля також повинен генерувати менше паперового пилу і зводити до мінімуму статичну електрику, яка генерується в процесі друку Брайля - це може пошкодити внутрішні компоненти принтера Брайля.

У той час як деякі виробники принтерів Брайля можуть заявляти про можливість тиснення шрифтом Брайля на традиційному папері, насправді цей тип паперу не рекомендується або не є кращим для читання шрифту Брайля і для збереження друкованих матеріалів. При використанні звичайного паперу в вашому брайлівському принтері ви, швидше за все, побачите діру замість точки Брайля (примітка: в правильній точці Брайля є невелика складка у верхній частині точки, яка називається «короною», що найкраще для читачів Брайля), або точка настільки слабка, що вона не відчувається читачем. Як заявляє Національна асоціація Брайля, «це все одно що намагатися читати занадто слабкі відбитки тонера».

Якщо ви готові витратити час і сили на створення високоякісного шрифту Брайля або розбірливого шрифту Брайля, почніть з використання правильного паперу Брайля.

Які бувають формати паперу Брайля?

Папір Брайля зазвичай поставляється в трьох різних форматах:

  • "Тракторна" стрічка з перфорацією і Z-подібним згином,
  • Великі рулони для великого виробництва,
  • Окремі нарізні аркуші різних размеров.ліст.

Папір Брайля з безперервною подачею

Тракторний папір БрайляБезперервний папір Брайля - це, як випливає з назви - один довгий з'єднаний лист з перфорацією в потрібних місцях для створення окремих сторінок. Безперервний папір Брайля є найбільш надійним і широко використовуваним варіантом у виробництві Брайля в Америці і Канаді, оскільки дозволяє користувачеві просто завантажувати папір безперервної дії в принтер Брайля і зводить до мінімуму проблеми з подачею і зажовуванням паперу. Крім того, більшість коробок з брайлівським папером містять 400-500 безперервних аркушів (1000 сторінок при двосторонньому друці), тому немає необхідності постійно завантажувати папір в принтер. Як уже згадувалося, безперервний папір Брайля має перфорації на кожній стороні, що використовуються для подачі паперу через принтер - вони повинні бути відірвані, а потім кожен аркуш повинен бути відділений перед зв'язуванням сторінок Брайля в книгу. Це легко зробити вручну або за допомогою інструмента для формування (машина, яка автоматично розділяє перфоровані аркуші паперу Брайля). Існують варіанти з перфорацією, в яких отвори для палітурки вже перфоровані в папері - ці отвори перфоровані з лівого боку і повинні використовуватися зі стандартними палітурними кільцями.

Брайлівські паперові рулони

Рулонний Брайлівський папірПаперові рулони зі шрифтом Брайля часто використовуються великими друкарськими центрами Брайля, урядовими установами й бібліотеками, що друкують великі обсяги матеріалів Брайля на принтерах Брайля. Використання рулонів паперу Брайля стало більш популярним в останні роки, так як це дешевше, ніж безперервні і відрізані варіанти аркушів, дозволяє збільшити тривалість друку шрифтом Брайля. Рулон паперу Брайля дорівнює приблизно 15 000 аркушам (30 000 сторінок при двосторонному друці / міжкрапковому друці), тому, можливо, виробник Брайля може завантажувати рулон паперу в принтер Брайля вранці і не повинен міняти рулони до кінця дня. Крім того, не потрібно, щоб формувальник або оператор форм поділяли аркуші, і він створює готовий край на всіх чотирьох сторонах аркуша. Проте, користувач повинен буде додати свої власні параметри прив'язки. Також можливо друкувати в журнальному / книжковому форматі при використанні рулонів і принтерів Брайля, що підтримують цей формат, таких як Braillo 650SW і Braillo 650SF.

Окремі аркуші брайлівського паперу

Брайлівський папір в аркушахВирізаний аркуш - це третій варіант паперу Брайля. У той час як привабливість листового паперу полягає в тому, що немає перфорованих країв, і його легше купити, насправді не все так однозначно.

Що стосується надійності, більшість принтерів з листовою подачею необхідно часто завантажувати вручну, і папір може легко зупинятися. З точки зору вартості, листовий брайлівський папір можна порівняти за вартістю з тракторним форматом і дорожче рулонного варіанту. Хоча дехто заохочуе використовувати традиційного паперу для друку шрифтом Брайля, оскільки його можна знайти в місцевих магазинах канцелярських товарів і він дешевше, ніж звичайний папір Брайля, цей папір не призначений для друку шрифту Брайля. Справжній папір Брайля спеціально розроблений таким чином, щоб забезпечити кращий досвід читання Брайля. Якщо ви робите шрифт Брайля на принтері, в якому використовується відрізний листовий папір Брайля, важливо використовувати папір, призначений для Брайля, а не щось стандартне.
Важливі речі, які слід враховувати при покупці паперу Брайля:

Якість паперу

Папір Брайля має бути безкислотним, не містити пилу і виготовлятися на одній фабриці - це дозволяє отримати найякісніший і найбільш стабільний з доступних паперових продуктів. Високоякісний папір Брайля сприяє позитивному сприйняттю шрифту Брайля, а також знижує ризик пошкодження дорогого принтера Брайля. З цієї причини, оскільки це більш щільний папір з більш тонкими допусками, папір Брайля дорожче, ніж традиційний папір для копіювання. Папір Брайля за низькою ціною, як правило, має низьку якість і часто є партією », що складається з паперу різної товщини, текстури та кольору.

Вага паперу

Рекомендовано папір Брайля - 100 фунтів або 140/150 г/м2. Як згадано вище, занадто тонкий папір буде створювати отвори замість точок Брайля при друці, утворює зайвий пил у принтері, збільшить ймовірність застрягання паперу і не буде комфортним для читання сліпим читачем. Якщо папір занадто цупкий, це може пошкодити компоненти принтерів Брайля.

Готовий продукт

При використанні суцільного тракторного паперу важливо мати чисті отвори для подачі трактора, щоб уникнути проблем з проходженням через принтер, а також чисті перфоровані края для полегшення нанесення листів.

Якщо в принтері Брайля використовуються паперові рулони, переконайтеся, що з ними правильно поводяться і зберігають, щоб не було пошкоджених країв, пилу.

При використанні обрізаного листового паперу переконайтеся, що аркуші обрізані за розміром і що папір призначений саме для виробництва шрифтом Брайля.

Нарешті, якщо ви хочете попередньо перфорувати папір, переконайтеся, що папір повністю перфороваий, щоб забезпечити правильний друк, палітурування, й чистий зовнішній вигляд.

Важливо відзначити, що папір завжди буде трохи відрізнятися, оскільки немає однакових дерев. Проте, мета повинна полягати в тому, щоб звести до мінімуму будь-які зміни в кольорі, текстурі і товщині, маючи надзвичайно жорсткі допуски в процесі виробництва паперу Брайля.

Найбільшим у світі постачальником паперу Брайля є американська корпорація Thermoform. American Thermoform випускає папір Брайля з 1988 року, і вони є єдиним виробником паперу Брайля, який фактично займається бізнесом Брайля. American Thermoform і Braillo Norway тісно співпрацюють і об'єдналися з фахівцями по паперу, щоб розробити високоякісний папір, виготовлений спеціально для них, для використання на всіх принтерах Брайля - будь то комерційне підприємство або приватна особа.


Стаття складена на основі матеріалів із сайту компанії American Thermoform.