Пристосування та обладнання для створення тактильної графіки


Пристосування та обладнання для створення тактильної графіки

Тактильна графіка - це рельєфні зображення, зрозумілі тактильно (навпомацки) для сліпих і слабозорих людей.

Технології виготовлення тактильної графіки для сліпих існує безліч, від виготовлення вручну за допомогою різних механічних пристроїв, до сучасних технологій термовакуумного формування, тощо.

В даному розділі Магазину для незрячих представлені електронні пристрої для виготовлення тактильної графіки з використанням спеціального рельєфоутворюючого капсульного паперу.

Принцип роботи технології на капсульному рельєфоутворюючому папері

Капсульний папір - спеціальний папір з мікрокапсулами на основі поліпропелена. Якщо нанести на такий папір малюнок за допомогою принтера або копіювального апарату, спеціальних маркерів, а потім обробити аркуш паперу в пристроях PIAF або Zyfuse, які представлені в нашому магазині, малюнок стає рельєфним завдяки розширенню капсул поліпропелена.

УВАГА! Для підготовки рельєфного малюнка необхідно використовувати виключно чорний колір тонера в копірах і принтерах. Рекомендуємо, також, в якості маркерів застосовувати спеціальні маркери Zymarker або Маркер PIAF, так як переважна кількість звичайних маркерів мають інший склад чорнил, що не підходить для даної технології.

Переваги технології виготовлення тактильної графіки на капсульної папері

  1. Можливе виготовлення рельєфного малюнка в одиничному екземплярі без виготовлення пресформ та штампів, без зайвих витрат коштів і часу. Виготовлення малюнка займає лічені хвилини, а якщо сам малюнок вже підготовлений у вигляді графічного файлу - десятки секунд.
  2. Підготовка зображення може бути виконана як в графічному форматі на комп'ютері, так і скопійована на капсульний папір вже з готового зображення на паперовому носії, намальована від руки спеціальними маркерами. Це розширяє можливості застосування технології.
  3. Можливість багаторазового застосування капсульної паперу дозволяє домальовувати до існуючого тактильному зображенню необхідні елементи від руки і отримувати їх у вигляді рельєфного малюнка після обробки в пристрої.
  4. Вибірковість реакції капсульного паперу на різні кольори, серед яких тільки чорне зображення буде рельєфним, дозволяє виконувати тактильну графіку з кольоровими нетактільнимі елементами, заливаннями або написами.
  5. Мініатюрні розміри капсул рельєфоутворюючого паперу дозволяють отримувати рельєфне зображення досить високої роздільної здатності. Завдяки цьому можливе отримання написів шрифту Брайля, якщо відповідний напис точками буде надруковано лазерним принтером.

Недоліки технології виготовлення тактильної графіки на капсульному папері

  1. Капсульний рельєфоутворюючий папір достатньо дорогий. Щоб уникнути браку рекомендується ретельно готувати макети на звичайному папері і тільки після отримання задовільного результату - переносити зображення на капсульний папір для подальшої обробки.
  2. Тактильна графіка на капсульному папері відносно недовговічна в порівнянні з графікою на пластиці.

У вигляді тактильної графіки можуть бути виконані:

малюнки предметів, геометричних фігур, тварин, людей і навіть пейзажі, різні схеми, графіки та діаграми, плани приміщень і парків, карти місцевості, зоряного неба і т..п., зображення плоськопечатних букв в рельєфі для їх вивчення, написи шріфтом Брайля як самостійні, так і в якості супровідних написів до тактильних малюнків і схем.

Галузі застосування тактильної графіки

  • заняття з незрячими дітьми будь-якого віку,
  • виготовлення наочних посібників з різних предметів навчання, як допоміжні матеріали прри вивченні маршрутів, планів евакуації або планів залізничних вокзалів, парків, виставкових залів і т.д.Пристрій створення тактильної графіки Zyfuse Heater

Zyfuse - це інноваційна технологія, яка використовується разом з папером Zytex2 для створення тактильних зображень для сліпих. Надруковане або нама..

30 000 грн.

Пристрій для тактильної графіки PIAF

Пристрій PIAF (Pictures in a Flash) дозволяє виготовляти карти, схеми й інші тактильні зображення на спеціальному папері для сліпих і слабозорих людей..

26 500 грн.

Рельєфоутворюючий папір Zytex2 Swell Paper формату А3 100 аркушыв

Спеціальний капсульний рельєфоутворюючий папір Zytex2 Swell Paper для виготовлення рельєфних малюнків і графіки на PIAF і нагрівачах Zyfuse Формати..

6 000 грн.

Рельєфоутворюючий папір Zytex2 Swell Paper формат А4 200 аркушів

Спеціальний капсульний рельєфоутворюючий папір Zytex2 Swell Paper для виготовлення рельєфних малюнків і графіки на PIAF і нагрівачах Zyfuse Формати..

6 000 грн.

Рельєфоутворюючий папір Tangible Magic Paper A3

Tangible Magic Paper A3 - капсульний папір з властивостями утворення рельєфних тактильно відчутних зображень в місцях нанесення друку або зображень сп..

6 000 грн.

Рельєфоутворюючий папір Tangible Magic Paper A4 100 аркушів

Tangible Magic Paper A4 - капсульний рельєфоутворюючий папір, що має властивість утворення рельєфних тактильно відчутних малюнків в місцях нанесення ч..

3 000 грн.

Маркер PIAF товстий

Маркер PIAF - це спеціальний маркер для малювання на рельєфоутворюючому капсульному папері для подальшого перетворення малюнка в тактильно відчутне..

370 грн.

Маркер PIAF тонкий

Маркер PIAF - це спеціальний маркер для малювання на рельєфоутворюючому капсульному папері для подальшого перетворення малюнка в рельєфне зображенн..

320 грн.

Маркер Zymarker подвійний

Спеціальний маркер Zymarker для застосування в машинах Zy®fuse і Piaf при створенні рельєфних малюнків. Маркер має з двох сторін пишучі елемент..

270 грн.

Маркер Zymarker

Спеціальні маркери з різною товщиною пишучого елементу для застосування при виготовленні тактильних малюнків на рельєфоутворюючому папері і теплової о..

210 грн.

Показано з 1 по 10 із 10 (всього сторінок: 1)