Пристосування та обладнання для створення тактильної графіки

Пристосування та обладнання для створення тактильної графіки

Тактильна графіка - це рельєфні зображення, зрозумілі тактильно (навпомацки) для сліпих і слабозорих людей.

Технології виготовлення тактильної графіки для сліпих існує безліч, від виготовлення вручну за допомогою різних механічних пристроїв, до сучасних технологій термовакуумного формування, тощо.

В даному розділі Магазину для незрячих представлені електронні пристрої для виготовлення тактильної графіки з використанням спеціального рельєфоутворюючого капсульного паперу.

Принцип роботи технології на капсульному рельєфоутворюючому папері

Капсульний папір - спеціальний папір з мікрокапсулами на основі поліпропелена. Якщо нанести на такий папір малюнок за допомогою принтера або копіювального апарату, спеціальних маркерів, а потім обробити аркуш паперу в пристроях PIAF або Zyfuse, які представлені в нашому магазині, малюнок стає рельєфним завдяки розширенню капсул поліпропелена.

УВАГА! Для підготовки рельєфного малюнка необхідно використовувати виключно чорний колір тонера в копірах і принтерах. Рекомендуємо, також, в якості маркерів застосовувати спеціальні маркери Zymarker або Маркер PIAF, так як переважна кількість звичайних маркерів мають інший склад чорнил, що не підходить для даної технології.

Переваги технології виготовлення тактильної графіки на капсульної папері

  1. Можливе виготовлення рельєфного малюнка в одиничному екземплярі без виготовлення пресформ та штампів, без зайвих витрат коштів і часу. Виготовлення малюнка займає лічені хвилини, а якщо сам малюнок вже підготовлений у вигляді графічного файлу - десятки секунд.
  2. Підготовка зображення може бути виконана як в графічному форматі на комп'ютері, так і скопійована на капсульний папір вже з готового зображення на паперовому носії, намальована від руки спеціальними маркерами. Це розширяє можливості застосування технології.
  3. Можливість багаторазового застосування капсульної паперу дозволяє домальовувати до існуючого тактильному зображенню необхідні елементи від руки і отримувати їх у вигляді рельєфного малюнка після обробки в пристрої.
  4. Вибірковість реакції капсульного паперу на різні кольори, серед яких тільки чорне зображення буде рельєфним, дозволяє виконувати тактильну графіку з кольоровими нетактільнимі елементами, заливаннями або написами.
  5. Мініатюрні розміри капсул рельєфоутворюючого паперу дозволяють отримувати рельєфне зображення досить високої роздільної здатності. Завдяки цьому можливе отримання написів шрифту Брайля, якщо відповідний напис точками буде надруковано лазерним принтером.

Недоліки технології виготовлення тактильної графіки на капсульному папері

  1. Капсульний рельєфоутворюючий папір достатньо дорогий. Щоб уникнути браку рекомендується ретельно готувати макети на звичайному папері і тільки після отримання задовільного результату - переносити зображення на капсульний папір для подальшої обробки.
  2. Тактильна графіка на капсульному папері відносно недовговічна в порівнянні з графікою на пластиці.

У вигляді тактильної графіки можуть бути виконані:

малюнки предметів, геометричних фігур, тварин, людей і навіть пейзажі, різні схеми, графіки та діаграми, плани приміщень і парків, карти місцевості, зоряного неба і т..п., зображення плоськопечатних букв в рельєфі для їх вивчення, написи шріфтом Брайля як самостійні, так і в якості супровідних написів до тактильних малюнків і схем.

Галузі застосування тактильної графіки

  • заняття з незрячими дітьми будь-якого віку,
  • виготовлення наочних посібників з різних предметів навчання, як допоміжні матеріали прри вивченні маршрутів, планів евакуації або планів залізничних вокзалів, парків, виставкових залів і т.д.
Показувати: Список / Сітка
Відображати:
Сортування
Пристрій створення тактильної графіки Zyfuse Heater
Zyfuse - це інноваційна технологія, яка використовується разом з папером Zytex2 для створення тактильних зображень для сліпих. Надруковане або намальоване зображення пропускається через Zyfuse, що змушує чорне чорнило набухати і формувати кінцевий продукт - рельєфне зображення, яке можна досл..
34 000.00 грн.
Принтер тактильної графіки PIAF
PIAF дозволяє виготовляти карти, схеми й інші тактильні зображення на спеціальному папері для сліпих і слабозорих людей. Технічні характеристики пристрою для тактильної графіки PIAF Вбудований температурний контроль. Ручне налаштування температури. Формат паперу: до A3. ..
31 000.00 грн. 29 500.00 грн.
Рельєфоутворюючий папір Tangible Magic Paper A3
Tangible Magic Paper A3 - капсульний папір з властивостями утворення рельєфних тактильно відчутних зображень в місцях нанесення друку або зображень спеціальними маркерами і після спеціальної термообробки в пристроях PIAF або подібних. Формат А3 дозволяє застосовувати папір для виготовлення ре..
5 500.00 грн.
Рельєфоутворюючий папір Zytex2 Swell Paper
Спеціальний капсульний рельєфоутворюючий папір Zytex2 Swell Paper для виготовлення рельєфних малюнків і графіки на PIAF і нагрівачах Zyfuse Формати паперу на вибір: формат А4 - упаковка 200 аркушів, або А3 - упаковка 100 аркушів. Ціна вказана за одну пачку. Технічні характеристики ..
5 000.00 грн.
Рельєфоутворюючий папір Tangible Magic Paper A4
Tangible Magic Paper A4 - капсульний рельєфоутворюючий папір, що має властивість утворення рельєфних тактильно відчутних малюнків в місцях нанесення чорних зображень і після термальної обробки. Цей папір з чудовими характеристиками дозволяє користувачеві кілька разів запускати його через прис..
3 000.00 грн.
Маркер PIAF товстий
Маркер PIAF - це спеціальний маркер для малювання на рельєфоутворюючому капсульному папері для подальшого перетворення малюнка в тактильно відчутне зображення. Технічні параметри Колір: чорний, Ширина пишучого елементу: 2-7 мм. Маркер може застосовуватися як для обробки на..
350.00 грн.
Маркер PIAF тонкий
Маркер PIAF - це спеціальний маркер для малювання на рельєфоутворюючому капсульному папері для подальшого перетворення малюнка в рельєфне зображення. Технічні параметри Колір: чорний, Ширина пишучого елементу: 1-4 мм. Маркер може застосовуватися як для обробки на пристроях..
300.00 грн.
Маркер Zymarker подвійний
Спеціальний маркер Zymarker для застосування в машинах Zy®fuse і Piaf при створенні рельєфних малюнків. Маркер має з двох сторін пишучі елементи різного діаметру, що дозволяє малювати лінії різної товщини. Колір малюнка: чорний, Виробник: Великобританія. Ціна вказана за 1 ..
250.00 грн.
Маркер Zymarker
Спеціальні маркери з різною товщиною пишучого елементу для застосування при виготовленні тактильних малюнків на рельєфоутворюючому папері і теплової обробки на машинах PIAF або Zyfuse. ..
200.00 грн.
Магазин для незрячих © 2014-2019