Ультразвуковий ліхтар для сліпих Сонар-5УФ-В4

Модель: .5УФ-В4
Наявність: Попереднє замовлення

 • 5 000 грн.
Ультразвуковий ліхтар СОНАР-5УФ-В4 є технічним засобом реабілітації для сліпих, використовується на додаток до звичайної тростини для сліпих і призначений для виявлення перешкод на шляху прямування незрячої людини, у тому числі об'єктів, що знаходяться на рівні грудей або голови пішохода. Об'єкти виявляються за допомогою ультразвукового локатора. Інформація про наявність перешкоди передається сліпому користувачеві з допомогою звукових тональних сигналів через стандартний головний телефон (телефон не входить в комплектацію приладу) або тактильно, за допомогою вібродатчика. Прилад може використовуватися у вигляді ручного ліхтаря і у вигляді брошки (кулона), що підвішується на шию з допомогою шнура регульованої довжини.

У комплект поставки входять:

 • ультразвуковий ліхтарик,
 • шнур підвіски,
 • вібродатчик,
 • зарядний пристрій.

Технічні характеристики ультразвукового локатора:

 • Дальність виявлення циліндричного об'єкта висотою 2 м і діаметром 50 мм не менше 1,5 м,
 • Дальність виявлення плоскої поверхні розміром від 1 м х 1 м, розташованої перпендикулярно осі локації не менше 3,0 м,
 • Діапазон ручної установки максимальної дальності виявлення об'єктів 1-7 м,
 • Дискретність установки максимальної дальності 1 м,
 • Діапазон частот інформаційного звукового сигналу 250÷6000 Гц,
 • Загальний час бесперервної автономної роботи після повної зарядки акумулятора не менше 4 годин,
 • Час зарядки акумулятора 10 годин,
 • Вага приладу (без зарядного пристрою) не більше 200 г.,
 • Передбачене автоматичне відключення живлення при тривалій відсутності впливу на зовнішні органи управління (більше 30-40 хвилин),
 • Настройки режиму дальності зберігаються при вимкненні приладу.

Опис конструкції ультразвукового ліхтаря

В корпусі (поз.5) ультразвукового ліхтаря розташовані:

 • прийомовипромінювальний блок (поз.1);
 • кнопка вимкнення живлення (поз.4);
 • кнопка перемикання режимів дальності (поз.2);
 • світловий індикатор заряду акумуляторної батареї (поз.3)

Електронна схема локатора і акумуляторна батарея розташовані також всередині корпусу ліхтаря . Вібродатчик (поз.7) виконаний як окремий вузол, забезпечений прищіпкою і з'єднаний з основним блоком кабелем. Для підключення зарядного пристрою, а також головного телефону, використовується гніздо (поз 6). Шнур регульованої довжини (поз.8) може використовуватися для підвіски приладу на шию або фіксуватися на зап'ясті користувача. Вібродатчик фіксується на одязі для забезпечення його щільного прилягання до тіла.

Інструкція з експлуатації

 1. Перед початком використання виробу необхідно виконати зарядку акумуляторної батареї. Для цього необхідно:
  • Включити виходний штекер зарядного пристрою в гніздо (поз 6). (Штекер головного телефону повинен бути попередньо вийнято із вказанного гнізда).
  • Включити вилку зарядного пристрою в мережу 220 В, 50 Гц. При цьому повинен загоріться світловий індикатор (поз.3). Для невізуального контролю процеса зарядки можна включити прилад натисканням кнопки (поз.4) аналогічно п.3. Якщо в цей момент зарядка іде в нормальному режимі - прилад буде генерувати одиночні щосекундні віброімпульси. Потім необхідно вийти з режиму індикації, для чого треба натиснути кнопку (поз.4) аналогічно п.7. Зарядний пристрій при цьому залишається підключеним.
  • Залишити пристрій у цьому положенні на 10-16 годин для зарядки.
  • Відключити зарядний пристрій спочатку від мережі, а потім від блоку обробки інформації. Увага! Для збільшення строку служби акумуляторної батареї рекомендується виконувати п.п.1.1-1.3 після її критичної або значної розрядки. Досягнення критичного рівня розряду індиціюється появою сигналів критичної разрядки батареї (див. п.6). Значна розрядка визначається по звуковій (вібраційній) індикації в момент включення приладу (див. п.3).
 2. Для забеспечення звукової індикації дальності необхідно під'єднати до гнізда (поз.6) штекер головного телефону (можна використовувати телефон від 20 до 300 Ом із стандартним моно- чи стерео-штекером діаметром 3,5 мм, наприклад, телефон для плеєра). При відсутності телефону індикація автоматично буде виконуватись через вібродатчик.
 3. Для переведення локатора в активний режим необхідно натиснути кнопку включення живлення (поз.4) не менше ніж на півсекунди і відпустити. При цьому на телефоні (чи вібродатчику) формується послідовність коротких імпульсів, кількість яких відповідає встановленному діапазону дальності (в метрах), який зберігається з минулого сеансу. Потім формується пара сигналів: довгий незмінний і сигнал, довжина якого індиціює рівень заряду батареї: якщо довжина цих двох сигналів співпадає, то заряд близький до номінального, якщо ж другий сигнал помітно коротший - батарея значно розряджена. По закінченні сигналів включається основний режим роботи.
 4. Частота інформаційного звукового сигналу залежить від віміряної дальності до перепони. На 7 м вона складає біля 6 кГц. По мірі зменшення відстані довжина сигналів росте, а частота зменшується. При зменшенні відстані до 0,4 м частота падає до мінімальної (біля 300 Гц). При роботі вібродатчика інтенсивність вібраційних імпульсів росте по мірі наближення до перепони.
 5. Установка максимальної дальності проводиться натисканням і утримуванням кнопки (поз.2). При цьому  на телефоні (чи на вібродатчику) періодично формуються короткі імпульси. Кількість вироблених імпульсів відповідає встановленій дальності в метрах. Після відпускання кнопки встановлена дальність вступає в силу і запам'ятовується в енергонезалежній пам'яті. Якщо кнопка не відпущена, то після 7-го імпульса відтворюється прискорена генерація імпульсів, що свідчить про встановлення граничної дальності (7 м). Увага! Дальність виявлення гладких поверхонь, розташованих під гострим кутом до напрямку променя локатора, і слабо відбиваючих поверхонь може бути значно меньше, ніж для нормально відбиваючих об'єктів.
 6. У випадку критичної разрядки батереї пристрій припиняє процес пошуку перепони та видає на телефон (чи вібродатчик) подвоєні імпульст. Локатор при цьому вже не функціонує. В такій ситуації необхідно зарядити батарею (по п.1).
 7. По закінченні використання приладу необхідно натиснути кнопку виключення живлення (поз 4) не менше ніж на півсекунди і відпустити, після чого прилад генерує два довгих тональних (вібраційних) сигнала, що свідчить про вимкнення.
 8. При тривалій відсутності впливу на зовнішні органи управління (понад 30-40 хвилин) відбувається автоматичне відключення живлення. Для оповіщення про це користувача формуються два довгих тональних (вібраційних) сигнала. Для продовження роботи необхідно виконати звичайне включення по п.3.

Технічне обслуговування

Пристрій слід зберігати в приміщенні з нормальною вологістю. У разі потрапляння води на ультразвукові випромінювачі рекомендується протерти поверхні і просушити виріб при температурі не вище + 50 ° С . У разі погіршення електричного контакту в роз'ємі підключення головного телефону (зарядного пристрою) протерти контакти штекера телефону (зарядного пристрою) спиртом.

Увага! Самостійне розкриття корпусу приладу заборонено.

Забороняється чинити тиск на захисні сітки ультразвукових перетворювачів приймально - випромінювального блоку (поз.1).

Гарантії виробника

Виробник гарантує відповідність пристрою технічним характеристикам. Виробник не відповідає за недоліки пристрою , якщо вони виникли внаслідок порушення споживачем правил експлуатації і технічного обслуговування , а також за наявності механічних пошкоджень елементів пристрою або кабелів . Гарантійний термін експлуатації - 6 місяців з дня продажу.

Увага: HTML не підтримується!