Устаткування будівлі аеропорту інформаційними тактильно - сенсорними терміналами

Безвізовий режим з Євросоюзом і прихід лоукостерів в аеропорти України зробили подорожі до Європи значно доступнішими для багатьох українців, в тому числі і для людей з інвалідністю. Тому ж посприяли заходи, що пройшли напередодні Євро-2012, коли в багатьох аеропортах були проведені реконструкції терміналів, закуплені амбуліфти для посадки людей з руховими обмеженнями в літак. Але чи так готові термінали українських аеропортів до обслуговування пасажирів з особливими потребами? Відповідь очевидна - ні. Далеко не всі аеропорти хоч в якійсь мірі можуть забезпечити безперешкодний і комфортний доступ для людей з інвалідністю до "небесних колісниць". І сьогодні в цій статті мова піде про один з важливих елементів доступності аеропорту - інформаційний тактильно-сенсорний термінал.

Устаткування будівлі аеропорту інформаційними тактильно-сенсорними терміналами

На території аеропорту повинен бути встановлений, як мінімум, один інформаційний тактильно-сенсорний термінал, доступний для людей з інвалідністю всіх нозологій, що дозволяє:

  • отримати інформацію про роботу аеропорту,
  • отримати інформацію про послуги, які надають в аеропорту,
  • встановити зв'язок зі службами надання екстреної допомоги.

Як правило, такі термінали виконуються в єдиному конструктиві, що об'єднує в собі низькопольний комп'ютер з сенсорним екраном, спеціальну тактильну панель управління і спеціальне програмне забезпечення, що забезпечує можливість роботи з терміналом людям з інвалідністю різних категорій в доступній для них формі.

Відомий виробник засобів доступності тифлоцентр "Вертикаль", продукцію якого в Україні представляє наше підприємство, також займається виробництвом спеціалізованих тактильно-сенсорних терміналів, що відповідають стандартам. З огляду на особливості отримання інформації кожної категорії людей з інвалідністю, вони є універсальними для всіх:

  • для людей на інвалідних колясках передбачено розташування меню і кнопок управління терміналом на доступній для них висоті.
  • для людей з проблемами зору термінал оснащений спеціальною тактильною панеллю керування збоку, яка дозволяє управляти терміналом тотально сліпій людині. Також яскраве контрастне маркування габаритів, програмна установка функції збільшення зображення "Лупа", зміна контрастності і кольору фону роблять термінал доступним для людей з вадами зору.
  • для людей з вадами слуху інформаційний термінал має вбудовану індукційну петлю, посилює голосову передачу за рахунок включеного режиму "Т" (котушка) слухового апарату або кохлеарного імпланта.

Для особистого використання людина з обмеженнями просто повинна налаштувати термінал в певний режим через спеціальні кнопки на панелі. Такі кнопки включають або вимикають режими відображення інформації у вигляді, адаптованому для різних категорій інвалідності. Після використання режим слід вимкнути, щоб ним було простіше скористатися іншому відвідувачу.

Тактильно-сенсорні термінали забезпечують можливість віддаленого адміністрування і наповнення контенту програмного забезпечення через мережу Інтернет. Дізнатися про продукцію більш детально можна на сайті виробника за посиланням.