Обов'язкове ліцензування м'ячів бочча

Обов'язкове ліцензування м'ячів бочча

Починаючи з 1 січня 2022 року, всі спортсмени, що беруть участь у Паралімпійських іграх, Чемпіонатах світу BISFed, серіях Кубків світу BISFed або будь-якому Паралімпійському відбірному турнірі, будуть зобов'язані грати ліцензійними м'ячами Бочча.

На перехідний період виділяється рік. З 01.01.2022 по 31.12.2022 спортсмени, які беруть участь у серії BISFed Intercontinental Challenger або будь-яких змаганнях нижчого рівня, зможуть використати існуючі неліцензійні м'ячі. З 2023 року спортсмени, які беруть участь у змаганнях, затверджених BISFed, будуть зобов'язані грати лише ліцензійними м'ячами бочча.

На сьогоднішній день у цьому процесі існує кілька спірних моментів. З 73 повноправних членів BISFed/World Boccia, деякі, зокрема, Російська Федерація, висловилися про необхідність доробок у процедурі ліцензування м'ячів. Одним із найважливіших питань є додаткове фінансування на придбання наборів м'ячів для спортсменів. Вартість одного професійного набору Бочча варіюється від 230 до 850 доларів в залежності від постачальника та якості набору. Росіяни стверджують, що це фінансування більшою мірою лягає на плечі спортсменів, оскільки не всі федерації фінансують придбання м'ячів. Тим більше, що часто спортсменам потрібно купувати не один комплект, а кілька.

Президент незалежного Міжнародного керуючого органу з бочча (BISFed) Девід Хедфілд у своєму листі у відповідь Російської Федерації Бочча запевнив, що Комітет взяв до уваги зауваження, але вже при розгляді Правил на наступний чотирирічний період.

Один із британських гравців Бочча, Jamie Cowan, запустив петицію, метою якої є припинення ліцензії BISFed/World Boccia ball. Цю петицію підтримали деякі гравці. BISFed заявляє, що ліцензування м'яча для гри в бочча буде продовжено, незважаючи на петицію протесту.

Суть конфлікту

BISFed заявляє, що ініціатива з ліцензування, яка вперше була представлена ​​в 2016 році, була продиктована необхідністю забезпечити справедливість у міжнародній конкуренції перед широкого спектру методів, спрямованих на отримання переваги шляхом маніпулювання конструкцією м'ячів, що використовуються після широко поширених випадків маніпулювання ними з метою отримання несправедливостей. .

Пояснюючи позицію Правління, Хедфілд додав: «З того часу, як BISFed взяла на себе управління бочча у 2013 році, ми багато працювали над створенням середовища, яке дозволяє вести чесну гру у міжнародних змаганнях. «До нас часто зверталися спортсмени та тренери, які скаржаться на регулювання м'яча для гри в бочча та широко поширену практику маніпуляції з м'ячем та фальсифікації м'яча. «Багато хто також скаржиться, що несправедливо, що деякі спортсмени мають доступ до м'ячів для бочча, які не доступні на відкритому ринку для будь-кого ще. «Нам відомо про інші порушення, наприклад про те, що м'ячі для бочча можуть виготовлятися з колом, що перевищує допускані правила бочча. «Ми вже зробили кілька кроків для створення більш справедливої ​​конкуренції (наприклад,оголосивши поза законом додавання липких речовин у м'ячі та ввівши тест рол-тесту для усунення надм'яких м'ячів). «Однак уяві гравців, щоб оминути Правила, здається, немає меж. «Тепер ми бачимо спортсменів, які змагаються з використанням м'ячів із цільного дерева або пластику, а деякі м'ячі мають усередині магніти, щоб їх практично неможливо було вибити… «У багатьох відношеннях підробка м'ячів така ж неетична, як і допінг».

Хедфілд підкреслив, що намір полягає в тому, щоб гарантувати, що м'ячі для бочча для міжнародних змагань «доступні на відкритому ринку для всіх спортсменів на рівних умовах та за розумними цінами (ми очікуємо, що діапазон цін на Ліцензовані м'ячі буде еквівалентний поточним цінам)» .

Хедфілд сказав, що широка група з восьми виробників одержала ліцензію, і всі вони повинні будуть заплатити BISFed ліцензійний збір. Хедфілд зробив висновок: «Пріоритетом BISFed було, перш за все, створення атмосфери справедливості, в якій навички спортсмена, а не здатність маніпулювати спортивним спорядженням є визначальним фактором у досягненні успіху. «Важливо зазначити, що ліцензування м'ячів застосовується лише до міжнародних санкціонованих змагань. "Це не має жодного впливу на бочча на низовому, шкільному, місцевому чи національному рівні.

Від виробників потрібно, щоб їх продукти відповідали протестованим, а також щоб були доступні в усьому світі і всім спортсменам.


Напередодні Паралімпійських ігор у Ріо-2016 були жорсткішими правила гри в  бочча

Ковзаючі м'ячі для бочча були заборонені напередодні Паралімпійських ігор у Ріо-2016, а пізніше у 2016 році розпочалися дискусії щодо концепції ліцензування м'яча. Потім це питання було додатково обговорено на Генеральній асамблеї BISFed, і торік напрямок руху було схвалено Радою директорів.

Що з ліцензованими м'ячами бочча в Україні?

Handi Life Sport, продукцію якої ми представляємо в Україні, будучи лідером виробництва м'ячів для міжнародних змагань, одна з перших пройшла процедуру ліцензування своїх м'ячів і ми із задоволенням пропонуємо українським спортсменам м'ячі найвищої якості та з усіма необхідними допусками для міжнародних змагань будь-якого рівня.