Бібліотека корисних матеріалів для людей з проблемами зору

Підбірка матеріалів з різних напрямків для сліпих і слабозорих людей, їх освіти, забезпечення доступності.

Інклюзія і освіта

Індекс інклюзії: дошкільний навчальний заклад (укр) docx, pdf

  • Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» Міжнародний фонд «Відродження» канадсько-український проект «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні».
  • Київ-2013.

«Індекс інклюзії» — це добірка практичних матеріалів, спрямованих на планування дій зі створення та розвитку в дошкільних навчальних закладах інклюзивного навчального середовища для всіх учасників навчально-виховного процесу. Дані матеріали сприяють розвитку дошкільного навчального закладу, надають суттєву допомогу в самостійній розробці кроків, що ведуть до створення інклюзивного середовища в дошкільному навчальному закладі та забезпечують досягнення всіма дітьми максимально високих результатів, просування демократичних цінностей і практик не тільки в навчальному закладі, а й у місцевих громадах.

Для керівників і педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів, управлінь освіти, науково-педагогічних і на¬укових працівників, слухачів курсів підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів, батьків і членів місцевих громад.

Індекс інклюзії: загальноосвітній навчальний заклад (укр) docx, pdf

  • Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» Міжнародний фонд «Відродження» канадсько-український проект «Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні».
  • Київ-2013.

«Індекс інклюзії: загальноосвітній навчальний заклад» — це добірка практичних матеріалів, спрямованих на планування дій зі створення та розвитку в загальноосвітніх навчальних закладах інклюзивного навчального середовища для всіх учасників навчально-виховного процесу.

Дані матеріали сприяють розвитку загальноосвітнього навчального закладу, надають суттєву допомогу в самостійній розробці кроків, що ведуть до створення інклюзивного середовища загальноосвітнього навчального закладу та забезпечують досягнення всіма учнями максимально високих навчальних результатів, просування демократичних цінностей і практик не тільки в навчальному закладі, а й у місцевих громадах.

Для керівників і педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, управлінь освіти, науково-педагогічних і наукових працівників, слухачів курсів підвищення кваліфікації керівних і педагогічних кадрів, батьків і членів місцевих громад.