Прилад для письма по Гебольду в клітинку для сліпих

Виробник: Russia
Модель: .
В наявності

  • 450 грн.
Прилад для письма по Гебольду в клітинку дуже схожий на брайлівський прилад і відрізняється від нього тим, що служить для письма плоским шрифтом. Спочатку прилад Гебольда використовувався пізно осліплими людьми, які вже мали навички письма, але внаслідок втрати зору позбавились можливості писати звичним чином. Малося безліч варіантів пристосувань і трафаретів для письма сліпих плоским шрифтом. Суть їх зводилася до обмеження руху пера або олівця у вертикальній площині, щоб рядки не налазили один на інший. Пізніше більш популярними стали варіанти пристосування, що обмежують рух пера кліткою для кожного знака.

Гебольд розробив спеціальну систему письма, трохи спростивши написання букв латинського алфавіту, адаптувавши їх для написання в клітці з умовними дев'ятьма точками. За цим же принципом були додані літери кирилиці.

Сьогодні більшість тифлопедагогів сходяться на думці, що навіть дітям з вродженою сліпотою необхідно давати основи письма плоским шрифтом, що дозволяє їм при необхідності зуміти написати записку зрячій людині, прочитати рельєфні написи на табличках, зрозуміти такі стійкі вирази як "Г-подібний", "Т-образний "тощо.

Увага: HTML не підтримується!