Будівельний рівень із звуковою індикацією ГОРИЗОНТ-05

Модель: .05
Попереднє замовлення

  • 1 500 грн.
Будівельний рівень із звуковою індикацією ГОРИЗОНТ-05 є технічним засобом реабілітації для сліпих і призначений для невізуального контролю відхилення поверхні від горизонтального, вертикального або будь-якого заздалегідь заданого кутового положення. Відхилення від обраного положення индицируется тональними сигналами. Прилад живиться від однієї літієвої батареї CR2032 (у комплекті).

Технічні характеристики пристрою

  • Похибка визначення кута 1,5 градуса,
  • Основна частота индикационного сигналу 4,2 кГц,
  • Довжина вимірювальної бази 400 мм.

Опис конструкції пристрою

В якості базового конструктиву застосований корпус (5) звичайного бульбашкового будівельного рівня; до нього прикріплений корпус (1) електронного рівня, в якому розміщені електронно-акустичний блок, cмена літієва батарея, звуковий індикатор (4), вимикач (2) і кнопка перемикання режимів (3). Базовою гранню приладу є робоча грань бульбашкового рівня, протилежна по відношенню до грані, на якій знаходиться бульбашкова камера (6) індикації горизонту. Таким чином, при контролі горизонтальности вимикач (2) і кнопка (3) звернені догори. Літієва батарея вставлена в спеціальне підпружинене гніздо і може бути замінена в разі розряду. Термін служби батареї залежить від режиму експлуатації.

Порядок роботи з електронним рівнем.

Прилад включається переведенням важеля вимикача (2) вправо по рис.1. Через 3-4 секунди прилад починає виробляти тональні імпульси, тривалість яких зменшується в міру наближення осі чутливості до горизонтального положення. Коли відхилення виявиться менше 10-15 градусів, звукова індикація переходить в більш точний знакочутливий режим зі зміною тональності всередині кожного імпульсу. Залежно від того, в який бік відхилений прилад, тональність сигналу всередині кожного імпульсу або наростає, або падає від початку імпульсу до його кінця, що дозволяє зрозуміти, в який бік потрібно обертати корпус для досягнення горизонтального положення. У міру наближення до горизонтального положення багатотональний імпульс коротшає. Коли відхилення стане менше 1,5 градусів, прилад починає періодично виробляти характерний «дробовий» сигнал, що складається з 5 коротких імпульсів, що позначає досягнення заданого положення.

Для контролю відхилення деякої плоскої поверхні від горизонту слід покласти прилад на цю поверхню базової гранню і міняти нахил поверхні таким чином, щоб відповідно змінювався і нахил осі чутливості приладу. Поява «дрібного» сигналу буде говорити про горизонтальне положення осі чутливості (але це ще не гарантує що базова грань прийняла горизонтальне положення і з іншої осі). Якщо потрібно повністю проконтролювати положення поверхні, то після цього слід повернути корпус приблизно на 90 градусів, зберігаючи зіткнення базової грані з поверхнею що перевіряється і при необхідності змінити кутове положення поверхні (тепер вже по іншому куті), знову домагаючись появи «дрібного» сигналу.

Для контролю вертикалі слід натиснути приблизно на 1 секунду кнопку (3), після чого прилад буде індицируувати відхилення осі чутливості від вертикалі (також, як і в п.1, тільки по одному куті). При контролі вертикальності деякій площині (наприклад, стіни) слід прикласти до неї базову грань приладу, орієнтуючи базову грань приблизно вертикально і далі орієнтуватися по тональним сигналам аналогічно п.1.Для повного же контролю вертикальності, наприклад, деякої жердини слід провести процедуру контролю при двох положеннях приладу, що відрізняються один від одного поворотом приблизно на 90 градусів навколо вертикальної осі.

Для контролю відхилення базової грані приладу від довільного кутового положення слід перед включенням нахилити прилад на бажаний кут, наприклад, покласти на деяку еталонну поверхню. Після включення живлення слід натиснути і утримувати кнопку приблизно протягом 2 секунд, до появи специфічного потрійного сигналу, який свідчить про те, що даний кут нахилу зафіксований в пам'яті приладу. Тоді кнопку слід відпустити. Тепер, поки не відключене живлення, прилад буде індицирувати відхилення приладу від цього кута. По закінченні користування слід вимкнути живлення вимикачем (2).

Налаштування бульбашкового рівня. При необхідності скористатися функціями звичайного бульбашкового рівня рекомендується спочатку провести перевірку або настройку бульбашкових камер за звичайною методикою на еталонних площинах (камери що мають відповідну рухливість в вузлах їх кріплення до корпусу приладу). Увага! Виробник електронного рівня не відповідає за точність настройки бульбашкових індикаторів. Для настройки горизонтальної камери (6) є 2 настроечних гвинта (7), а камери індикації вертикалі і індикації кута 45 градусів (7) мають рухливість всередині пластикових обойм (9) і фіксуються тільки за рахунок сил тертя.

технічне обслуговування

Пристрій слід зберігати в приміщенні з нормальною вологістю. Не допускати прямого попадання рідини на корпус. Для заміни батареї необхідно відкрити кришку корпусу на тильній поверхні приладу, підчепивши її гострим предметом; за допомогою пінцета або годинної викрутки злегка віджати язичок, що утримує батарею в гнізді, витягти (або витрусити) елемент живлення з гнізда, вставити новий, защепнути кришку на місце. Як джерело живлення використовується один елемент CR2032. При його заміні необхідно дотримуватись полярності: плюсовій електрод звернений назовні.

Гарантія виробника - 3 місяці за умови правильної експлуатації.

Увага: HTML не підтримується!