Подарунок для незрячої дитини


Подарунок для незрячої дитини

Підібрати подарунок для незрячої дитини особливо складно для тих людей, які не так багато спілкуються з сліпими або слабозорими дітьми, мало знають про їхні здібності і потреби.

Який подарунок буде цікавий і корисний для незрячої дитини?

Як будь-яка інша дитина, діти з порушенням зору і повністю незрячі діти потребують руху, участі в колективних іграх, в розвиваючих іграх, в творчості і так далі. Що саме воліє конкретна незряча дитина, в більшою мірою залежить від її темпераменту і інтересів, нахилів, здібностей. У будь-якому випадку дуже важливі для незрячої дитини розвиток координації, просторового орієнтування, хорошої реакції і інтерпретації звуків. Гра зі звуковим м'ячем, наприклад, не тільки весела розвага для незрячої дитини, але і дуже важливий тренінг найбільш вагомих умінь для орієнтування. За рухом звукового м'яча, незряча дитина вчиться визначати напрямок руху, відстань і швидкість. Спроби зловити звуковий м'яч добре розвивають реакцію, спритність і ті ж просторові навички орієнтування.

Поряд з рухливими іграми, цікаві для незрячої дитини і корисні для її розвитку різні адаптовані головоломки, пазли, настільні ігри. Дуже важливою є участь дитини в колективних іграх зі зрячими однолітками чи дорослими. Шашки або шахи, доміно або лото, ігри в карти - все більш-менш доступно для незрячої дитини, може бути їй цікаво і корисно в плані соціалізації. Дитина повинна відчути смак перемоги і гіркоту поразок, усвідомити і прийняти, що тільки старанням можна чогось досягти.

УВАГА!

В жодному разі не піддавайтеся незрячій дитині в іграх більше, ніж ви б дозволили собі піддаватися будь-якій зрячій дитині такого віку. Справа в тому, що, в більшості випадків, навколо незрячої дитини створюється атмосфера опіки та неадекватної оцінки її дій. Найменші успіхи вихваляються, а всі невдачі пояснюються залізобетонним аргументом, "ну ти ж не бачиш, тому у тебе і не виходить". Безумовно дитині потрібно допомогти, десь щось адаптувати, десь підказати і підтримати, десь в грі дати їй більше часу, адже об'єктивно навпомацки складніше оцінити позицію на дошці або переглянути всі свої карти. Але незряча дитина не повинна бути відірвана від реальності, перебувати в омані, що їй все легко дається, що багато речей їй взагалі не доступні, але весь світ повинен обертатися навколо неї.

Що подарувати незрячому хлопчикові?

Зір, а точніше - його відсутність, не повинно сильно впливати на звичайні для хлопчиків відповідного віку інтереси і потреби. Звичайно це рухливі ігри - м'яч. Звикнувши до звуку м'яча, дитина зможе грати самостійно (бити об стіну) або командно. Щоб чесно вирівняти шанси з незрячою дитиною, іншим членам команди варто надіти темні маски щоб не підглядати. Це буде дійсно весело для всіх, можливо навіть сусідам, якщо незрячому дитині вдасться потрапити їм у вікно. Повірте, це буде самим незабутнім і одним з найщасливіших спогадів у цієї дитини.

Подивіться в розділі настільних ігор і головоломок щось для розвитку посидючості, кмітливості і логічного мислення, щось для колективних ігор за участю незрячої дитини.

Взагалі, незрячий хлопчик повинен бути перш за все хлопчиком, а не незрячим. Допоможіть змайструвати йому рогатку і постріляйте з ним в залізні двері або якусь іншу зрозумілу на слух ціль. Тут також можна скористатися вікном сусідів (невдалий жарт). Змайструєте з дитиною лук і теж влаштуйте з ним змагання з зав'язаними очима, постаравшись збити якусь звукову ціль.

Не відмовляйте незрячій дитині в її бажанні освоїти молоток і забивати цвяхи, спробувати рубати дрова, якщо ви живете або буваєте там, де дрова застосовуються. Подаруйте хлопчикові конструктор, але не відмовляйте і в його бажанні зробити щось своїми руками. Годівницю для птахів, табуретку, паперовий кораблик або пілотку.

Не шукайте виправдань, щоб відмовити незрячій дитині в якихось іграх або розвагах. Постарайтеся знайти спосіб зробити ці ігри і розваги доступними для незрячої дитини.

Що подарувати незрячій дівчинці?

Просторове орієнтування, координація, спільні ігри з дорослими і зрячими однолітками також цікаві і будуть корисні для незрячої дівчинки. Також потрібно розвивати і стимулювати розвиток незрячої дівчинки по тим напрямкам, які є типовими і для звичайних дівчаток. Навчіть її пришивати ґудзики і обметати петлі, в'язати гачком або спицями. Є спеціальні ниткопротягувачі і голки, всі ці операції доступні для незрячих дітей. Розвиток дрібної моторики і координації для незрячої дитини ще більш важливі, ніж для дитини з хорошим зором. Також, потихеньку, можна залучати дівчинку до допомоги на кухні. Для цього є безпечний жолобковий ніж, щоб очистити овочі, є інші кухонні пристосування, які допоможуть на кухні і будуть безпечні.

Навчіть дівчинку якщо не кроїти одяг, то розрізняти різні елементи, складочки оборочки, розбиратися що таке Реглан і чим бавовна відрізняється від сатину. Можна пограти в відповідні гри, проаналізувати весь гардероб дівчинки, а потім і її рідних. Похід в магазин скоро також перетвориться в захоплюючу гру, дівчинка захоче сама визначати тип тканини і знаходити елементи одягу. Це дуже важливо як в плані естетичного виховання та розуміння гармонії і краси, так і в плані розвитку чутливості пальців та інтерпретації найменших тактильних відмінностей. Доречі, визначник кольору коштує недешево, але також стане в нагоді майбутній жінці і господині, допоможе навчити її підбирати відповідні кольори, одягатися зі смаком.

Подарунковий сертифікат для незрячої дитини

Подаруйте дитині її перший особистий документ, який лежить не у батьків в затишному місці з іншими важливими документами, а належить виключно їй. Це піднімає самооцінку особистості, тим більше, що дитині потім належить також самостійно вирішити, що саме на цей сертифікат вона замовить в Магазині для незрячих.
Плеєр-навігатор Victor Reader Trek

Коротка інформація Подорожуйте з допомогою одного функціонального пристрою. Здійсніть довгу поїздку на автобусі і почитайте книги або послухай..

21 000 грн.

Explore 5 HD

Найкраща якість зображення, в портативному корпусі, простота використання і видатна ергономіка роблять Explore 5 HD ідеальним вибором для активних люд..

17 000 грн.

Плеєр Victor Reader Stream (New Generation)

Victor Reader Stream - це нова генерація тіфлоплеера з сучасними можливостями бездротового зв'язку і синтезу мовлення для читання текстових і ауді..

11 500 грн.

Навушники AfterShokz Aeropex

Безпровідні навушники Aftershokz Aeropex - це подальший розвиток лінійки Aftershokz. Зниження ваги за рахунок використання супер легкого титанового сп..

4 950 грн.

Навушники Aftershokz Air

Безпровідні навушники Aftershokz Air - це вдосконалена модель Aftershokz Trekz Titanium, що втратила у вазі близько 20 відсотків і близько 40 відсоткі..

4 400 грн.

Навушники Aftershokz OpenMove

Бездротова гарнітура OpenMove - це чергова еволюція гарнітур з кістковою провідністю від Aftershokz з балансом якості звуку і вартості. Виробник, в..

3 450 грн.

Нарди для сліпих

Нарди для сліпих мають поділ полів дошки для гри спеціальними бар'єрами, чорні і білі фішки відрізняються ода від одної наявністю у білих шашок оп..

2 200 грн.

Гремлячий м'яч Jumbo

Гремлячий м'яч Jumbo для сліпих - хороша імітація шкіри, хороший деренчливий звук, червоно-білий, діаметр 29 см, 640 г Дуже хороший великий уні..

1 850 грн.

Тростина чеська комбінована 6 ланок

Найновіша розробка від чеського виробника тактильних тростин для сліпих - комбінована тростина з шести ланок, одна з яких має телескопічний спосіб скл..

1 600 грн.

Настільна тактильна гра "Сходи і гірки"

Опис Гра складається з дошки з цільного дерева, що займає площу всього п'ятнадцять дюймів. Гра включає в себе оригінальний дизайн складання, як..

1 250 грн.

Волейбольний м'яч Medino bell ball

М'яч дзвінкий Medino Bell Ball для гри в баскетбол, волейбол та інші ігри для сліпих і слабозорих дітей. Характеристики Відмінний м'я..

1 100 грн.

Набір м'ячиків для тенісу звукових 2 шт.

Набір тенісних дзвінких м'ячиків призначений для гри сліпих і слабозорих людей. М'ячики виготовлені з жовтого спіненого матеріалу з вбудованим..

850 грн.

Баскетбольний м'яч для сліпих розмір 5

Юніорський баскетбольний м'яч для сліпих, помаранчева гума, розмір 5, вага біля 530 грам. Ясний дзвінкий звук. ..

700 грн.

Звуко-вібраційний датчик рівня рідини

Звуко-вібраційний датчик рівня рідини - це прилад для сигналізування сліпим і сліпо-глухим людям про наповненість посуду рідиною. Прилад виконаний ..

500 грн.

Кубик Рубіка з тактильними позначками

Кубик Рубика для сліпих адаптований шляхом маркування різних сторін кубика з різними кольорами, тактильними цифрами брайлівського шрифту для сліпих. Н..

350 грн.

Мовний електронний калькулятор

Розмовляючий калькулятор для сліпих - це адаптований калькулятор з видачею мовних повідомлень про результати обчислення. Може використовуватися як ..

300 грн.

Подарунковий сертифікат

Подарунковий сертифікат Магазину для незрячих це сучасний спосіб виграшного варіанту подарунка для сліпих і слабозорих людей. Що таке подарунковий ..

1 грн.

Мовний визначник кольору «Colorino»

"Colorino" (Колоріно) - це портативний прилад для оперативного визначення більше 150 кольорів і відтінків з голосовим повідомленням результа..

6 300 грн.

Aftershokz Trekz Titanium

Aftershokz Trekz Titanium - це легендарні комфортні навушники з кістковою провідністю зі звуком преміум якості. Корпус бездротових навушників Trekz Ti..

3 200 грн.

Портативний радіоприймач-плеєр NEEKA NK-928UA

Портативний радіоприймач-плеєр NEEKA NK-928UA - це дуже вдалий плеєр для програвання музики і аудіокниг для незрячих з можливістю переходу по папках. ..

850 грн.

Контрастний мовний наручний годинник HV-QL

Годинник моделі HV-QL мае дуже великі контрастні позначення і стрілки на циферблаті, маючи при цьому і голосове сповіщення про час. Дуже хороший варіа..

530 грн.

Показано з 1 по 21 із 21 (всього сторінок: 1)