Письмові приладдя для сліпих


Письмові приладдя для сліпих

У цьому розділі магазина для незрячих можна купити брайлівський прилад для сліпих. Брайлівські прилади розрізняються величиною, кількістю рядків і клітин, матеріалом.

Для інформації

Для написання шрифтом Брайля використовується спеціальний Брайлівський прилад (Брайлівська дошка), у який закладається листок цупкого паперу. Проколи в папері відчутні пальцями зі зворотнього боку аркуша, на цьому і побудована система. Кожен символ алфавіту записується в окремій клітці трафарету, що має 6 точок. Таким чином, за допомогою 6-ти біт інформації можливо позначити 41 унікальний знак. Цього достатньо для всіх букв алфавіту і знаків пунктуації. Цифри позначаються в двох клітинках, в першій з яких вписується спеціальна ознака - цифровий знак.

У Вікіпедії зазначено, що в такій шеститочечній клітинці можна записати 63 символи, а не 41. Ви самі можете перевірити теорію на практиці і спробувати записати максимум варіантів.

Спеціальний шрифт для сліпих був розроблений французом Луї Брайлем в 1824 році. Було кілька спроб модифікацій, додавання ще двох точок та інше, однак поширення отримав саме класичний шеститочковий варіант.
Показано з 1 по 9 із 9 (всього 1 сторінок)