Брайлівська двохстороння дошка по 13 рядків

Виробник: Russia
Модель: .
Наявність: На складі

  • 500 грн.
Унікальний, раритетний прилад для письма сліпих за Брайлем двосторонній! Такі брайлівські прилади випускали в 80-их роках минулого століття і до наших днів дожили небагато з них. Суть приладу в тому, що на відміну від стандартного 18-рядкового приладу, він має 13 рядків для письма на одному боці аркуша і 13 рядків - на іншому. Як неважко здогадатися, це дозволяє економити папір, адже замість 18 рядків на аркуші ви зможете написати 26 і це без втрати якості написаного! 45% економія на папері при нинішній її вартості - непогане рішення.

Достеменно невідомо, чому в СРСР припинився випуск даних приладів, хоча в деяких західноєвропейських країнах прилади двостороннього письма за Брайлем випускають досі. На зміну цій конструкції брайлівського приладу в СРСР прийшов стандартний 18-рядковий прилад, який мав деякий зсув фіксуючих затискачів для паперу, що, на думку розробників, повинно було дозволити використовувати його також як двосторонній, просто перезаправляючи аркуш паперу з іншого боку після списання першого. Розробники спробували реалізувати міжкрапкову схему двостороннього письма, коли точки брайлівського шрифту з одного боку і з іншого знаходяться близько, але не збігаються повністю, що дозволяє писати поверх вже написаного, але на іншій стороні. На практиці така схема не спрацювала через занадто маленькі проміжки між крапками, випадкових збігів через нееталонну підгонку деталей брайлівського приладу. Та й сам людина, що пише, під час письма вже по написаному на іншу сторону тексту, пошкоджувала опуклі точки грифелем, знаходячи позицію в клітці для проколювання. Мабуть розробники самі ніколи не писали за Брайлем і забули, що грифель є не тільки інструментом для проколювання, але і позиціонування, що утруднено опуклими крапками.

На відміну від міжкрапкової схеми в представленому приладі реалізована міжрядкова конструкція. Це означає, що крапки абсолютно не можуть збігатися з уже проколотими на іншу сторону. Ряди мають підвищені проміжки, що дозволяє в міжряддях влаштувати ряди для письма на іншу сторону листа. Чи є ця конструкція ідеальною? Мабуть, ні, адже опуклі компоненти шестикрапок в міжряддях трохи заважають при письмі, хоча це, звичайно, справа звички.

До уваги покупців! Представлені прилади не експлуатувалися, але перебували на тривалому зберіганні, мають деякі косметичні пошкодження покриття. Також просимо врахувати, що, на жаль, у нас всього пара штук таких приладів і мови про оптові поставки бути не може.

Увага: HTML не підтримується!