Бочча (Боччє, Boccia) - рухлива гра з м'ячами для інвалідів


Бочча (Боччє, Boccia) - рухлива гра з м'ячами для інвалідів

Бочча (Боччє) - це гра з набором м'ячів з шести синього, шести червоного і одного білого або жовтого кольору, що входить до переліку паралімпійських видів спорту для інвалідів.

Різновидів гри Бочча досить багато, її витоки лежать в Італії, в різних країнах земної кулі правила і навіть назви гри дещо відрізняються, тому навіть в офіційних джерелах гра може називатися як Бочча, так і Бочче.

Після того, як Бочча була внесена до переліку паралімпійських ігор для інвалідів, її правила були приведені до єдиного знаменника і розрізняються лише в залежності від категорій гравців. Так як в грі беруть участь інваліди з проблемами опорно-рухового апарату різної тяжкості, для деяких категорій дозволяється використання спеціальних пристосувань для вкидання м'яча і навіть допомога асистента.

Суть гри Бочча

Суть гри Бочча полягає в тому, що гравці намагаються максимально наблизити м'ячі свого кольору до білого м'яча, який називають Джеком. Гра відбувається на рівному майданчику розміром 2,5 на 6 метрів з комплектом з шести червоних і шести синіх м'ячів, одного білого м'яча. Параметри м'ячів в Боча також строго регламентовані: вага 275 грам і окружність 270 міліметрів. Увага! саме окружність, а не діаметр, як часто пишуть на різних інтернет-ресурсах.

Гра Бочча для людей з проблемами зору

Перш за все, як уже говорилося, гра Бочча популярна серед спортсменів і любителів на інвалідних візках. Однак останнім часом в неофіційних змаганнях з Бочча беруть участь люди з ослабленим зором і навіть тотально сліпі люди.

Останнє, у величезній мірі, стало можливим завдяки розробці компанії Handi Life Sport з Данії - найбільш відомого в світі виробника м'ячів і аксесуарів для гри Бочча. Данці запропонували використовувати для незрячих гравців спеціальні тактильні грати, на яких можна тактильно обмацати і зрозуміти розташування м'ячів на полі. Гравці і м'ячі на полі позначаються спеціальними штифтами різного розміру і форми.

Купити комплекти м'ячів та інше спорядження можна у цьому розділі сайта магазина для незрячих.

Також радимо ознайомитись із статтею по темі: Бочча для сліпих.
Бочча Superior

М'ячі Бочча Superior - це набір м'ячів для гри Бочча, виготовлених з штучної японської шкіри на основі поліуретану з синтетичним наповнювачем...

13 600 грн.

Бочча New Standard

Бочча New Standard - це набір м'ячів початкового рівня для гри Бочча, виготовлених з поліуретанової оболонки з синтетичним наповнювачем. Техніч..

8 000 грн.

Бочча LAWN

Бочча LAWN - це набір пластикових м'ячів для Бочча, призначених для гри на відкритій місцевості - траві або гравійному майданчику. М'ячі ві..

5 300 грн.

Захисні окуляри для спорту сліпих

Захисні окуляри для спорту сліпих забезпечують захист обличча незрячого спортсмена. Також вони зрівнюють шанси сліпих, слабозорих та зрячих учасників ..

600 грн.

Пов'язка очна, тканинна

Тканинна чорна або червона пов'язка на очі із застібками на липучках може використовуватися як для вправ з орієнтування в просторі, так і в різних..

95 грн.

Бочча Ledo

М'ячі для Бочча Ledo - це висококласний набір м'ячів для гри Бочча, виготовлених з натуральної матової шкіри. Комплект м'ячів для бочча..

24 200 грн.

Тактильний Бочча планшет для сліпих

Тактильний планшет Бочча - це спеціальне пристосування для гри в Бочча сліпих гравців, за допомогою відображення на планшеті поточної ситуації на майд..

9 500 грн.

Рампа для гри Бочча

Рампа для гри Бочча застосовується для гравців з проблемами опорно-рухового апарату, коли кидок м'яча безпосередньо рукою утруднений або неможливи..

5 300 грн.

Подовжувач для рампи Бочча

Подовжувач для рампи Бочча застосовується для людей з проблемами опорно-рухового апарату для вкидання м'ячів. Можна використовувати більш одног..

1 900 грн.

Показано з 1 по 9 із 9 (всього сторінок: 1)