Бочча (Боччє, Boccia) - рухлива гра з м'ячами для інвалідів

Бочча (Боччє, Boccia) - рухлива гра з м'ячами для інвалідів

Бочча (Боччє) - це гра з набором м'ячів з шести синього, шести червоного і одного білого або жовтого кольору, що входить до переліку паралімпійських видів спорту для інвалідів.

Різновидів гри Бочча досить багато, її витоки лежать в Італії, в різних країнах земної кулі правила і навіть назви гри дещо відрізняються, тому навіть в офіційних джерелах гра може називатися як Бочча, так і Бочче.

Після того, як Бочча була внесена до переліку паралімпійських ігор для інвалідів, її правила були приведені до єдиного знаменника і розрізняються лише в залежності від категорій гравців. Так як в грі беруть участь інваліди з проблемами опорно-рухового апарату різної тяжкості, для деяких категорій дозволяється використання спеціальних пристосувань для вкидання м'яча і навіть допомога асистента.

Суть гри Бочча

Суть гри Бочча полягає в тому, що гравці намагаються максимально наблизити м'ячі свого кольору до білого м'яча, який називають Джеком. Гра відбувається на рівному майданчику розміром 2,5 на 6 метрів з комплектом з шести червоних і шести синіх м'ячів, одного білого м'яча. Параметри м'ячів в Боча також строго регламентовані: вага 275 грам і окружність 270 міліметрів. Увага! саме окружність, а не діаметр, як часто пишуть на різних інтернет-ресурсах.

Гра Бочча для людей з проблемами зору

Перш за все, як уже говорилося, гра Бочча популярна серед спортсменів і любителів на інвалідних візках. Однак останнім часом в неофіційних змаганнях з Бочча беруть участь люди з ослабленим зором і навіть тотально сліпі люди.

Останнє, у величезній мірі, стало можливим завдяки розробці компанії Handi Life Sport з Данії - найбільш відомого в світі виробника м'ячів і аксесуарів для гри Бочча. Данці запропонували використовувати для незрячих гравців спеціальні тактильні грати, на яких можна тактильно обмацати і зрозуміти розташування м'ячів на полі. Гравці і м'ячі на полі позначаються спеціальними штифтами різного розміру і форми.

Купити комплекти м'ячів та інше спорядження можна у цьому розділі сайта магазина для незрячих.

Також радимо ознайомитись із статтею по темі: Бочча для сліпих.

Показувати: Список / Сітка
Відображати:
Сортування
Бочча Ledo
М'ячі для Бочча Ledo - це висококласний набір м'ячів для гри Бочча, виготовлених з натуральної матової шкіри. Комплект м'ячів для бочча серії "Ledo" це, на сьогодні, найбільш професійний набір для офіційних змагань. Натуральна шкіра з невеликим текстурованим малюнком дозволяє спортсменам з ін..
23 000.00 грн.
Бочча Superior
М'ячі Бочча Superior - це набір м'ячів для гри Бочча, виготовлених з штучної японської шкіри на основі поліуретану з синтетичним наповнювачем. Оболонка м'ячів пошита вручну. Технічні характеристики Бочча Superior Окружність м'яча: 270 мм. Вага: 275 г. Матеріал: Штучна шкір..
15 000.00 грн.
Тактильний Бочча планшет для сліпих
Тактильний планшет Бочча - це спеціальне пристосування для гри в Бочча сліпих гравців, за допомогою відображення на планшеті поточної ситуації на майданчику. Конструкція тактильного планшета Бочча для сліпих гравців Тактильний планшет Бочча виготовлений з твердого каучуку в масштабі 1/40 ..
9 000.00 грн.
Рампа для гри Бочча
Рампа для гри Бочча застосовується для гравців з проблемами опорно-рухового апарату, коли кидок м'яча безпосередньо рукою утруднений або неможливий. Легка і міцна рампа виготовлена з полікарбонату. Рампа не містить механічних пристроїв, які могли б сприяти штовханню, прискоренню, уповільн..
9 000.00 грн.
Бочча Basic
Бочча Basic - це набір м'ячів початкового рівня для гри Бочча, виготовлених з поліуретанової оболонки з синтетичним наповнювачем. Набір Бочча Basic може застосовуватися для гри на відкритому повітрі. Технічні характеристики Бочча Basic Окружність м'яча: 270 мм. Вага: 275 г. ..
9 000.00 грн.
Бочча LAWN
Бочча LAWN - це набір пластикових м'ячів для Бочча, призначених для гри на відкритій місцевості - траві або гравійному майданчику. М'ячі відповідають стандартам по вазі і окружності. Набір Бочча LAWN складається з 6 чорних, 6 білих і одного жовтого м'яча. ..
5 000.00 грн.
Подовжувач для рампи Бочча
Подовжувач для рампи Бочча застосовується для людей з проблемами опорно-рухового апарату для вкидання м'ячів. Можна використовувати більш одного подовжувача одночасно. ..
4 300.00 грн.
Пов'язка очна, тканинна
Тканинна чорна пов'язка на очі із застібками на липучках може використовуватися як для вправ з орієнтування в просторі, так і в різних рухливих іграх, щоб урівняти шанси слабозорих і тотально сліпих людей. ..
250.00 грн.
Магазин для незрячих © 2014-2019