Бочча (Боччє, Boccia) - рухлива гра з м'ячами для інвалідів


Бочча (Боччє, Boccia) - рухлива гра з м'ячами для інвалідів

Бочча (Боччє) - це гра з набором м'ячів з шести синього, шести червоного і одного білого або жовтого кольору, що входить до переліку паралімпійських видів спорту для інвалідів.

Різновидів гри Бочча досить багато, її витоки лежать в Італії, в різних країнах земної кулі правила і навіть назви гри дещо відрізняються, тому навіть в офіційних джерелах гра може називатися як Бочча, так і Бочче.

Після того, як Бочча була внесена до переліку паралімпійських ігор для інвалідів, її правила були приведені до єдиного знаменника і розрізняються лише в залежності від категорій гравців. Так як в грі беруть участь інваліди з проблемами опорно-рухового апарату різної тяжкості, для деяких категорій дозволяється використання спеціальних пристосувань для вкидання м'яча і навіть допомога асистента.

Суть гри Бочча

Суть гри Бочча полягає в тому, що гравці намагаються максимально наблизити м'ячі свого кольору до білого м'яча, який називають Джеком. Гра відбувається на рівному майданчику розміром 2,5 на 6 метрів з комплектом з шести червоних і шести синіх м'ячів, одного білого м'яча. Параметри м'ячів в Боча також строго регламентовані: вага 275 грам і окружність 270 міліметрів. Увага! саме окружність, а не діаметр, як часто пишуть на різних інтернет-ресурсах.

Гра Бочча для людей з проблемами зору

Перш за все, як уже говорилося, гра Бочча популярна серед спортсменів і любителів на інвалідних візках. Однак останнім часом в неофіційних змаганнях з Бочча беруть участь люди з ослабленим зором і навіть тотально сліпі люди.

Останнє, у величезній мірі, стало можливим завдяки розробці компанії Handi Life Sport з Данії - найбільш відомого в світі виробника м'ячів і аксесуарів для гри Бочча. Данці запропонували використовувати для незрячих гравців спеціальні тактильні грати, на яких можна тактильно обмацати і зрозуміти розташування м'ячів на полі. Гравці і м'ячі на полі позначаються спеціальними штифтами різного розміру і форми.

Купити комплекти м'ячів та інше спорядження можна у цьому розділі сайта магазина для незрячих.

Також радимо ознайомитись із статтею по темі: Бочча для сліпих.
Бочча Basic

9 000 грн.

Бочча LAWN

5 000 грн.

Бочча Ledo

23 000 грн.

Бочча Superior

15 000 грн.

Показано з 1 по 8 із 8 (всього 1 сторінок)